Kondycja ludzka

Wydawnictwo: Fundacja Aletheia
Human condition
Kondycja, ludzka
dona

Książka przedstawia różne typy aktywności ludzkiej i odpowiadające im idiomy wypowiedzi. W sferze tej, rozbitej na trud, pracę i politykę, ta otatnia odgrywa szczególnie donisłą rolę narzędzia organizującego pozostałe sfery działania.

Melocotón | 2014-04-01

Nie wiedziałam, ile dać gwiazdek, bo równie dobrze mogłabym nie dać żadnej, to jest literatura nieocenialna. Bo jak tu ocenić coś, co jest napisane niby po polsku, ale w języku kosmitów i o kwestiach kosmicznych traktuje?
W ogóle zabrałam się za to, bo Hannah Arendt jako jedyna kobieta występuje w słynnym poczecie filozofów doktryn prawnych na Wydziale Prawa UWr. JEDYNA KOBIETA, wśrod jakichś 300 facetów.
Dramat. (Tyle że jestem pewna, że to nie dlatego, że innych kobiet-filozofów nie było i nie ma, to po prostu tak wybrali autorzy tego wątpliwego przedsięwzięcia, serdeczne pozdrowienia za zmarnowanych kilkanaście nocy na ryciu tego słynnego podręcznika).
Anyways, książka dla wielbicieli bardzo bardzo bardzo trudnych wyrazów umieszczonych w ogromnie ogromnie ogromnie skomplikowanych zdaniach, które trzeba czytać czasem i po 20 razy, żeby skumać sens, a i tak nie jest się pewnym, o co chodzi.
Ale satysfakcja po przeczytaniu tego, to jak po treningu ciężarowca, +1000000 do skillsów,...

Coldoutside | 2016-08-11
Przeczytana: 13 września 2016