Zmień swój mózg, zmień swoje życie

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Wydawnictwo: MT Biznes
Change your brain, change your life
978-83-61040-92-7
zdrowie, medycyna
Mariusz

Jak praca mózgu wpływa na nasze życie ? Co możemy zmienić a co pozostaje poza naszym wpływem ? Książka pokazuje jak działa mózg, jak jest zbudowany i co robić by lepiej funkcjonował.

skarbka78 | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą i dyrektorem medycznym kliniki w Kalifornii. Zajmuje się związkami między mózgiem a zachowaniem oraz zaburzeniami uwagi. Przedstawia dowody, że wiele zaburzeń behawioralnych, uznawanych wcześniej za psychologiczne, w rzeczywistości ma biologiczne podstawy. Dzięki nowym, fascynującym technikom obrazowania mózgu pokazuje jak wygląda w nim depresja, niepokój, wybuchowość, impulsywność i obsesje. Po każdej części książki czytelnik proszony jest o zrobienie testu kontrolnego - oceny własnej (lub innej badanej osoby)
według podanej przez autora skali. Dzięki tym testom można wskazać na ewentualne wysokie prawdopodobieństwo problemów z daną częścią mózgu np. układem limbicznym, jąder podstawowych, kory przedczołowej, zakrętu obręczy, płatów skroniowych. Autor podaje wiele praktycznych wskazówek, jak pokonać te problemy oraz prezentuje różne narzędzia do optymalizacji funkcjonowania mózgu i poprawy życia. Najbardziej utkwiła mi w...

aura131 | 2013-07-07

Ja każda książka dr Amen
warta kupienia i przeczytania
poparta rzetelnymi badaniami
i przykładami wyleczonych osób
A.

zetens | 2014-06-13

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą książką. Daniel Amen jest specjalistą od badania mózgu metodą SPECT, polegającą na mierzeniu aktywności poszczególnych części mózgu. Na wielu przykładach pokazuje jak problemy psychiczne ludzi - typu depresja, brak motywacji, nadpobudliwosc, agresywnosc itp mają swoją biologiczną przyczynę np przez nadaktywność głębokiego układu limbicznego czy kory przedczołowej. Podaje potem recepty na poprawę tego stanu - także farmakologiczne. Pokazuje również wpływ alkoholu, narkotyków czy kofeiny na mózg (na skanie widać normalne dziury w mózgu - czyli obszary w których nie ma prawie żadnej aktywności). Książka daje do myślenia i pozwala szerzeć spojrzeć na zachowanie innych ludzi a także swoje własne.

Łukasz | 2014-05-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Dawno nie czytałem tak dobrej pozycji. Ta książka otworzyła mi oczy na wiele spraw. Warto przeczytać. Czytałem już wiele poradników, ale w tej książce jest coś innego, bije z niej pragmatyzmem. Przedstawiane rady, opisy historii i proponowane rozwiązania są bardzo pomocne. Śmiało mogę uznać tę książkę jako lekturę obowiązkową dla każdego.

Kajto_mk | 2016-05-10
sylwik05 | 2016-02-22