Miłość toksyczna, miłość dojrzała. Coaching relacji

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
poradniki
Róża_Bzowa

Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w naszym życiu. Wielu psychologów twierdzi, że miłości decyduje o jakości życia. Nie trzeba ich nawet pytać. Każdy człowiek to wie. Najważniejsza jest miłość. Codzienne samopoczucie, sukcesy, energia do pracy, relacje z ludźmi – zależą od miłości. Dlatego też zatruta miłość, zatruwa całe nasze życie. Miłość to źródło. Skąd biorą się trucizny miłości?...

Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w naszym życiu.
Wielu psychologów twierdzi, że miłości decyduje o jakości życia.
Nie trzeba ich nawet pytać. Każdy człowiek to wie. Najważniejsza jest miłość.

Dlatego też zatruta miłość, zatruwa całe nasze życie. Miłość to źródło. Skąd biorą się trucizny miłości? Jak znaleźć na nie antidotum? Kto i jak nas zatruwa?
Odpowiedzi na te pytania stanowią tylko część rozwiązania, od którego zależy twoje życie.

Jak stworzyć trwały i szczęśliwy związek? Czym różni się miłość od zakochania? Od czego zależy szczęście w relacji?
Kiedy miłość staje się dojrzała? Kiedy partnerzy mogą sobie ufać?
Potrzebujesz rzetelnej wiedzy i praktycznych podpowiedzi.
Potrzebujesz odnaleźć drogę do dojrzałej miłość .
Potrzebny ci sposób na zbudowanie trwałej relacji.
Potrzebujesz coachingu relacji.
Potrzebujesz szczęścia.
Jakość twojego życia to jakość twojej miłości.
W tej książce znajdziesz potrzebne ci odpowiedzi.

źródło opisu: http://www.empik.com/milosc-toksyczna-milosc-dojrz...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/milosc-toksyczna-milosc-dojrz...»

Tathagatha | 2013-10-08
Przeczytana: 23 października 2014

Świetna!! Bardzo pozytywna, bardzo inspirująca. I przede wszystkim: pouczająca. I nie chodzi o to, że autor pisze: zrób 'to' i 'to', a uzyskasz 'to'. On pokazuje jak zrozumieć siebie i innych. Jak samemu wiedzieć czy zrobić 'to', czy 'tamto'.
Znajdź siłę i wartości w sobie. To nie jest typowy poradnik....to książka o doskonaleniu siebie przede wszystkim.

Polecam gorąco.

| 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2013
Przeczytana: 31 października 2013

Sięgnąłem po tę książkę zupełnie przypadkiem. Nie jestem zwolennikiem poradników, gdzie mamy podane na tacy gotowe schematy i wytyczne na zasadzie, zrób to czy tamto i życie stanie się cudowne. Ta pozycja jest jednak zupełnie inna. Autor daje nam tylko luźne wskazówki i pobudza wyobraźnie do granic możliwości, co jest idealnym rozwiązaniem. Pomaga nam ukierunkować myśli i uświadomić sobie źródła wielu różnych problemów. Polecam.

Kamila | 2015-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2015

To jak ogromną rolę spełnia w naszym życiu miłość chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. Myślę jednak, że warto przeczytać opinie Macieja Bennewicza na temat tego, jak rozpoznawać i pielęgnować w sobie miłość dobrą, dojrzałą a jak ujarzmić i poskromić tą toksyczną, która wprowadza w nasze życie masę ograniczeń.

Autor pomaga nam zrozumieć siebie odwołując się de relacji i wzorców według, których byliśmy wychowywani i w których nadal żyjemy. Jest jednak nadzieja :) nie musimy żyć w sztywnych ramach wzorców kiedyś nam wpojonych, w tej książce znajdziecie przydatne ćwiczenia i rady, które pomogą wyzbyć się poszczególnych destrukcyjnych zachować i schematów myślowych.

Uważam, że dużym plusem tej książki jest to, że nie jest to kolejny poradnik z serii amerykańskich bestsellerów (czytam takich dużo i generalnie nic do nich nie mam). Ta książka, napisana przez polskiego autora charakteryzuje polskie społeczeństwo, modele wychowania etc, dlatego łatwiej się w niej...

anna_anna | 2013-09-02
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Książka na pewno warta przeczytania. Zarówno dla tych, którym wydaje się, że ich związek nie jest do końca taki jaki by chcieli by był, i tych którzy czują się bardzo dobrze w swoich związkach. Treści zawarte w książce nakierowują na pozytywne zmiany, wyjaśniają wiele sytuacji oraz zachowań partnera i własnych na podstawie doświadczeń zdobytych w rodzinnym środowisku. Myślę, że książka może pomóc również tym osobom, które właśnie "leczą się" z przeszłego związku. Autor kieruje się przeświadczeniem, że miłość to najważniejsze uczucie w życiu każdego człowieka, dlatego warto w nią inwestować, ponieważ tylko miłość dojrzała daje największą radość i satysfakcję.

MLB | 2014-02-28
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Polecam - szczególnie tym, którzy mają dość porad na temat ratowania przegranych, toksycznych związków z ludźmi zwanymi przez Bennewicza "pająkami", a np., przez Bernsteina "wampirami emocjonalnymi".
Cenna rada: odejdź, choćby na jakiś czas.

MiGi | 2013-05-16
Przeczytana: 05 maja 2013

O ile zwykle nie czytam poradników, ten w swojej formie jest bardzo ciekawy i przystępny. Zwraca uwagę na sprawy, które w codziennym życiu pomijamy.

Misty | 2014-09-27
Przeczytana: 24 września 2014

Bardzo dobra książka, pomagająca zrozumień wiele rzeczy i poradzić sobie z nimi. Teoria, ćwiczenia, pomoc.

Natalia | 2015-05-31
Przeczytana: 31 maja 2015

W tej książce znalazłam dużo cennych informacji, zarówno o budowaniu relacji, jak i o pracy nad samym sobą. Polecam wszystkim którzy chcą się samodoskonalić :) Zawiera wiele przykładów i kilka ćwiczeń, które można wykonywać z partnerem lub samemu.

Magdalena | 2012-01-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka serdecznie polecam. Dobrze napisana, treści bardzo wartościowe. Jeśli czujesz, że Twój związek odbiera Tobie energię, to jest książka od której spokojnie można rozpocząć pracę nad poprawą. Powodzenia :)

Lisecki | 2014-07-07
Przeczytana: 03 lutego 2013

Zazwyczaj nie sięgam po tego typu literature ale przekonała mnie do tego znajoma. O dziwo bardzo mnie zaskoczyła i to pozytywnie, chętnie sieęgne po coś podobnego.