Wszystko o... Julce. Skrzydła pod swetrem

Okładka książki Wszystko o... Julce. Skrzydła pod swetrem Liliana Fabisińska
Okładka książki Wszystko o... Julce. Skrzydła pod swetrem
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Papilon Cykl: Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 13) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą (tom 13)
Papilon
2005-01-01
2005-01-01
9788373419971
fabisińska

Mała książeczka dla starszych dzieci lub wczesnej młodzieży. Stawiałabym na wiek 11-13 lat.
Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Seria jest zdezaktualizowana , gdyż nie mamy już gimnazjów, tylko szkoły podstawowe.
Poza tym jest w porządku .
Właściwie, to dobrze ,że istnieje taka seria prosta, optymistyczna dla dziewczynek i akcja toczy się w Polsce.

Trzynasta część poświęcona jest w szczególności jednej dziewczynce z Bractwa Zeta ,tytułowej Julce. Rodzice chcieli jej zrobić przyjemność i wykupili jej pobyt na Sylwestra w Mediolanie.
Dziewczynka sama jednak nie czuła się tam dobrze bez przyjaciółek i swojego chłopaka Mateusza.
Porywa się na incydentalną eskapadę powrotną do domu w pojedynkę – spontan. Rozwikłują się też tajemnice rodzinne Julii.

Czytelnicy dostają nawet przepis, jak samodzielnie zrobić tiramisu Maurizio -wspaniały deser nie tylko na Sylwestra.

Polecam dla starszych dzieciaków. U mnie czyta to ośmiolatka.

Bezsennik jest serią o polskich dziewczynkach. Stanowi 15 części.

Poza tym jest w porządku .

Cała seria przeznaczona dla nastolatek w wieku 11-14.

Cała seria przeznaczona dla nastolatek w wieku 11-14.

Z tą książką wiąże się dość dziwna historia. Po przeczytaniu tej książki (pod kołdrą z latarką) jako mała dziewczynka tak się zdenerwowałam, że przedarłam ją na pół, dlatego nie zaznaczyłam, że posiadam tą powieść, ponieważ tak już nie jest. Czemu ją zniszczyłam? Nie mam pojęcia. Myślę, że pewnie dlatego, że bohaterowie ciągle kłamali i mieli przed sobą tajemnice, czego nienawidziłam.

Bezsenniki czytałam mając lat 11 czy 12, byłam nimi zupełnie pochłonięta. Zazdrościłam dziewczynom ich przygód, teraz polecam te książki mojej siostrzenicy, która jak i ja rozpowszechnia je wśród swoich koleżanek. ;)

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa