Zabójcy Boga

Tłumaczenie: Jolanta Kubiak
Wydawnictwo: Forum Sztuk
83-915443-2-X
Iga

Poprzez inkwizycję Kościół dopracował się najbardziej zbordniczego systemu w historii ludzkości. Liczbę jego ofiar liczyć należy w dziesiątkach milionów. Stalinizm, hitleryzm i inkwizycja były to systemy tak różne od siebie, wzajemnie potępiające, ale w jakiś sposób jednak tożsame. Wiele razy będziemy odnosić się do tego, na kartach tej książki.

Patula | 2010-09-23
Na półkach: Biblioteczka, Przeczytane

Przeczytałam ją dawno temu, ale pamiętam że była to interesująca pozycja z dobrymi przykładami paranoi inkwizycyjnej, w stylu: sąsiadka donosi na sąsiadkę, że jest czarownicą bo jej opętana przez szatana krowa przeleciała przez płot i zadeptała grządki^^
Podobało mi się zachowanie równowagi pomiędzy suchą historią walki z herezją a zapisami absurdalnych wydarzeń codziennych typu jak wyżej.
Plus za słowniczek tortur i specyfikację narzędzi.
Minus za pretensjonalną okładkę, koszmarna tandeta, ale no cóż najlepszy sposób na promocje to prowokacja, o czym świadczy zarówno okładka jak i tytuł.

rozbojniczka | 2016-08-08

ostrrrra!! haha, napisać sztukę