Znaki i symbole. Ilustrowany przewodnik

Wydawnictwo: National Geographic
Signs & symbols
978-83-7596-045-7
kasia2409

Świat wokół nas jest pełen znaków i symboli. Nowoczesne znaki, takie jak litery alfabetu czy flagi, są powszechnie rozpoznawane, ale wiele symboli wywodzących się ze starożytności trudniej rozszyfrować. Książka Znaki i symbole zgłębia pochodzenie i znaczenie emblematów, znaków i wizerunków używanych przez wieki i ukazuje sposób ich interpretacji w mitach, religii, folklorze, sztuce oraz kulturze współczesnej.

Od prostych kształtów i kolorów do bóstw, stworów mitycznych, świętych rytuałów oraz globalnych marek, za pomocą kompetentnych opisów i atrakcyjnych ilustracji oraz fotografii przedstawiono w książce ponad 2000 znaków i symboli. Pogrupowane tematycznie i zaopatrzone w odsyłacze do pokrewnych zapisów, poszczególne teksty i rozdziały składają się na przydatny przewodnik po świecie komunikacji wizualnej.

skubasowa | 2015-05-21

gorąco polecam jako miłośniczka malarstwa - z tą książką w dłoni obrazy nabierają nowego znaczenia :) dla "niemiłośników" także polecam - mnóstwo ciekawych informacji

Akashiya Viv | 2015-10-09
Przeczytana: 09 września 2015

O symbolach i znakach można by było pisać i pisać, a i tak nie napisać wszystkiego. Jeden z lepszych albumów na jakie natrafiłam.

Katie_From_The_Edge | 2011-04-05
Przeczytana: 2010 rok

REWELACJA!
Świetny zbiór, choć jak wiadomo, wiele można by jeszcze do niego dodać!
Tak to już jest z symbolami i znakami - są wszędzie! ;)
Świetne źródło pisarskie!

Calmin | 2013-06-21
Przeczytana: 2013 rok

Zastanawiałem się czy powinienem dodać tę książkę do "Przeczytanych" bo w gruncie rzeczy ciężko przeczytać ją od deski do deski. Jak coś potrzebuję to do niej zaglądam.
Jest to ogólny wybór znaków i symboli wiele w nim brakuje ale w ogólnym opracowaniu nie da się zawrzeć wszystkiego.

jud123 | 2011-11-18

Interesujący album symboli wszelkich rodzajów, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Polecam.

Filemona | 2011-12-04

Po prostu świetne! Nie wiem, czy dałoby się napisać coś lepszego w tym temacie.

Kamila | 2011-12-05
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 05 grudnia 2011

Książka jest świetna. Polecam wszystkim zainteresowanym znakami i symbolami.

Adrian000 | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Wydawnictwo NG... duzo ladnych obrazkow, malo tresci.