Antynoble

Wydawnictwo: Znak
Ignobel Prizes

Za co można otrzymać nagrodę AntyNobla? Na przykład za opatentowanie koła. Kto ją może otrzymać? Choćby francuscy skauci, którzy usunęli starożytne malowidła z jaskini, sądząc, że to graffiti. Kapituła AntyNobla przyznaje od 1991 roku nagrody za najgłupsze i najbardziej kuriozalne badania naukowe oraz inne osiągnięcia, „których nie można lub nie powinno się powtarzać": Ceremonia wręczenia nagród, którą prowadzą co roku na Uniwersytecie Harvarda autentyczni nobliści, jest równie interesująca jak pomysły samych laureatów.

JMU8634 | 2015-12-17
Sasha | 2015-12-16