Gobelin z wampirem

9788385202837
wampir, przemiana
horror
Lisek_1986

Doktor Weyland, profesor antropologii, udaje się do terapeuty. Cierpi na chorobę, którą określono jako głęboką depresję. Zanim wróci do sal wykładowych, musi być dokładnie przebadany. Lecz... Weyland jest wampirem. Książka opowiada o tym, jak ktoś, kto nie jest człowiekiem, zostaje poddany zabiegom stosowanym tylko przez ludzi i tylko wobec ludzi, by byli bardziej ludzcy. Podczas seansów z...

Książka opowiada o tym, jak ktoś, kto nie jest człowiekiem, zostaje poddany zabiegom stosowanym tylko przez ludzi i tylko wobec ludzi, by byli bardziej ludzcy. Podczas seansów z psychoterapeutką przechodzi przeobrażenie, które czyni z niego bardziej człowieka niż wampira. W trakcie leczenia terapeutka orientuje się, z kim ma do czynienia, wie, jakie niebezpieczeństwo jej grozi, ale pokonuje swój strach i znajduje siły, by kontynuować to, co początkowo nie wydawało się niczym nadzwyczajnym.

Edik | 2010-10-04

Sięgnęłam po tę książkę z rozpędu. Nie pamiętam dokładnie, chyba poleciła mi ją któraś z koleżanek, mówiąc, że to kompletnie nowe spojrzenie na wampira.
Nowe może i jest, ale czy dobre?
Książka była płytka jak kałuża na ulicy. Nie nie. Nie zrozumcie mnie źle. Nie spodziewałam się, ze emocje będą mną rzucać od jednej ściany do drugiej, ale liczyłam, ze poczuję cokolwiek.
A nie poczułam.
Główny bohater jest mdły jak majonez z podwójną porcją oleju, fabuła niby ciekawa, ale tak bardzo niedopracowana, że woła o pomstę. A postaci drugoplanowe... Cóż. Pojawiały się na zbyt krótko, by cokolwiek o nich pomyśleć.
Innymi słowy, przeczytałam, bo nie mam w zwyczaju odkładać nieprzeczytanych książek. Ale powrócić to już do "Gobelinu..." nie mam zamiaru. Ciągnęło się, było nudnawe i wszystko mi było jedno, co się stanie z bohaterami.
Osikowy kołek byłby tu niegłupim pomysłem. Przez środek okładki. Może powieść w proch się obróci?

Czeremcha88 | 2012-10-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka specyficzna. Intrygująca, ale pisana bardzo nierówno : momentami świetna, a momentami „dentystyczna”- bo od czytania bolą, aż zęby. Mimo oczywistych wad - nierównej treści i (czasami) wręcz koszmarnego języka jakim została napisana wciąż w pamięci pozostaje oryginalny i ciekawy obraz wampira stworzony przez autorkę. To nie bezbarwna, przesłodzona kreatura z kart powieścideł dla nastolatek! To niebezpieczny i bezwzględny drapieżnik z krwi i kości, doskonale kamuflujący swoją prawdziwą naturę. Jednocześnie jest to też osamotniony przedstawiciel odmiennego gatunku, który musi walczyć sam ze sobą o zachowanie autonomii. Żyjąc bowiem na co dzień pośród ofiar nie wolno mu się z nimi utożsamić. W ten sposób, poznając jego dalsze rozterki stopniowo czytelnik może obdarzyć sympatią swojego własnego wroga.
W świecie, w którym żyjemy: przesiąkniętym w wiarą w naukę fantazjowanie o tym, że istnieje ktoś taki,ktoś kogo istnienie jest nieprawdopodobne, ale teoretycznie...

podwójne-życie-w | 2013-07-07

Jako fanka książek o wampirach musiałam przeczytać. Książka całkiem niezła, ale bez rewelacji, musiałam kilka razy do niej powracać nim ją skończyłam.

asia_las | 2017-03-01
BurzakCK | 2016-11-24