Pióro archanioła

Tłumaczenie: Marcin Wawrzyńczak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Towing jehovah
corrum

Bóg umarł. Jego martwe, ponad trzykilometrowej długości ciało unosi się bezwiednie na falach Atlantyku. Aniołowie rozpaczają, wierzący pogrążają się w smutku, ateiści nie posiadają się z wściekłości (skoro umarł, to znaczy, że istniał!), feministki szykują zamach bombowy na Boskie Zwłoki (to niedopuszczalne, żeby Bóg był mężczyzną!), Watykan milczy z zakłopotaniem, a pechowy, nękany koszmarami kapitan supertankowca otrzymuje polecenie, by zaholować Najwyższego do grobowca wykutego w górze lodowej.

Degamisz | 2014-04-13
Na półkach: Przeczytane, Chcę mieć

Pomysł może i absurdalny i dziwny (no bo niby kto dotąd pisał o śmierci Boga i próbach transportu jego zwłok) aczkolwiek książka ciekawa

Grisznak | 2014-12-19

Dowcipne, przewrotne i złośliwe, ale pomysłowe zarazem. Miejscami się dłuży, ale wynagradzają to całkiem udane kreacje głównych bohaterów. Inna sprawa, że początek jest tu dużo lepszy od finału.

Marta | 2010-04-20
Przeczytana: listopad 2009

Temat dobry, wykonanie słabe. Bóg umiera, jego ciało spada z nieba, a ludzie mogą w końcu robić co im się żywnie podoba, włącznie ze spacerowaniem po boskim ciele. Spodziewałam się ciekawej historii, a wyszło tak przeciętnie.

bartolo | 2013-12-26

Mnie się podobało. Co prawda książka nie porwała mnie nie wiadomo jak i robiłem sobie, w trakcie czytania, przerwy na pączki, natomiast pomysł jest bardzo ciekawy. sam obrazek spacerowania,czy jeżdżenia kładem po ogromnym ciele boga jest fajny. uważam że książka zasługuje na bdb.

AariciaVanGree | 2013-09-01

pierwsze części zawsze są lepsze niż drugie - chyba, że jest to Terminator 2 ;)
świetnie napisane - świetna wyobraźnia, duży, boski, dryfujący temat

Civril aen-Saevherne | 2012-05-28
Przeczytana: 2008 rok

Książka jedyna w swoim rodzaju.

elaj | 2012-07-17
Przeczytana: lipiec 2005