Cywilizacja rosyjska T 2

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

Niniejsza książka stanowi drugą część tryptyku na temat trzech wielkich epok rosyjskiej cywilizacji. Obejmuje okres od XVIII wieku (panowania Piotra I) do rewolucji 1917 roku. Są to lata kluczowe dla kultury i polityki rosyjskiej. Kraj uzyskuje pozycję mocarstwową, a na wyżyny wznosi się rosyjska kultura i kształtuje oryginalna myśl polityczna i filozoficzna. Autor daje obraz zarówno materialnego, jak i duchowego życia Rosji, zwraca uwagę na odmienność rosyjskiej rzeczywistości od pozostałych krajów europejskich. Potoczysty i wartki styl narracji sprawia, że książka spotka się na pewno ze znacznym zainteresowaniem nie tylko studentów, lecz również wszystkich czytelników pragnących pogłębić wiadomości z tej dziedziny. Okładka: twarda, Rok wydania: 2005,

Szymon | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016