L jak Lucy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Kieszonkowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historyczna
dona

Inne wydania

„L jak Lucy” Jest dalszym ciągiem opowieści pt. „Żądło Genowefy” i - podobnie jak tamta - powstała podczas działań wojennych w Wielkiej Brytanii bez jakiegokolwiek z góry powziętego planu, tak jak to dyktowała chronologia opowiedzianych w niej zdarzeń. Od czasu jej ukończenia upłynęły dwadzieścia cztery lata. Wydaje mi się, że winien jestem czytelnikom kilka informacji o dalszych losach tych kolegów i przyjaciół, którzy w pewnym stopniu posłużyli mi za wzory do stworzenia bohaterów „L jak Lucy”.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: scan własny

Nitager | 2016-06-16

Dalszy ciąg przygód załogi Wellingtona "G" jak Genowefa. Po utracie bombowca załoga dostaje nowy, oznaczony literą "L" - jak Lucy. Takie imię nosi bowiem ukochana pierwszego pilota - "Górala". A Herbert? Nadal jest "żądłem"? Nie, otrzymuje stanowisko przy sterach, jako drugi pilot, w miejsce Mercurego, który nie wyszedł żywy z ostatniej przygody.
Ta część koncentruje się na wydarzeniach, związanych z lotami bojowymi eskadr bombowych. Nie jest już tak awanturnicza jak pierwsza część, wyraźnie widać tu wpływ wojskowej rutyny. A jednak klimat pozostaje.

juryca | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Kontynuacja książki "Żądło Genowefy",podobnie napisana.Obok opisów lotów bojowych normalne życie polskich pilotów bombowych w Anglii.Nie brakuje momentów humorystycznych a opis Pryszczyka"Jeziora Łabędziego"można czytać kilkakrotnie i zawsze rozbawi.

Zbigniew_Malinowski | 2012-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Świetne opowiadania. Podszedłem z dużą nieufnością, jak do takich opowiadań wojennych, ale książka naprawdę świetna. I nie zestarzała się bardzo. Złoty medal należy się za opis treści baletu "Jezioro Łabędzie" - nie do powtórzenia!

bab007 | 2013-03-11

Jedna z książek mojego dzieciństwa. Przeczytałam wtedy wszystkie książki o lotnikach jakie były dostępne w bibliotece. Miłe wspomnienie:), a książka naprawdę dobra jeśli ktoś lubi opowieści wojenne.

Mad | 2013-05-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Kontynuacja "Żądła" prezentująca w sumie podobny poziom. Do przeczytania, ale bez rewelacji. Raczej dla fanów drugiej wojny światowej.

annaroza | 2016-09-26
Przeczytana: 1988 rok