83-205-4377-0
przygodowa
Paweł

Cena życia to powieść przygodowa z czasów II wojny światowej oparta na przeżyciach angielskich lotników, którzy po upadku Singapuru dostają się do japońskiego obozu jenieckiego. Po udanej, pełnej dramatycznego napięcia próbie ucieczki bohaterowie przedzierają się przez dżungle Sumatry i Jawy z nadzieją dotarcia do Australii.

mamaKa | 2014-12-31
Na półkach: Docenione, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Ponownie wracam do biblioteczki Rodziców. Tym razem Taty. Przeczytałam "Cenę życia" dawno temu . Potem jeszcze raz i jeszcze. Powieść o dalekiej wojnie. O sile człowieka. O wierze w miłość i przetrwanie. Wyraźnie widzę bohaterów i ich losy. Pamiętam ich strach i nadzieję oraz wybaczenie wyrządzonych krzywd. Ta niepozorna wymiarami książka ma swoje miejsce w moim życiu.

Krzysztof | 2016-09-05
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2016

"Cena życia" to świetna powieść opowiadająca o przygodach pilota RAF. Aby nie zdradzić za dużo powiem, że akcja rozgrywa się na dalekim wschodzie i akcja książki ma w tle zmagania aliantów z Japonią, jednak głównym wątkiem są zmagania głównego bohatera oraz osób, które poznaje on w podczas wydarzeń opisanych w na stronach książki nie tylko z japońskim najeźdźcom ale także środowiskiem naturalnym. Bohdan Arct w fajny sposób kreuje postacie, które co należy zaznaczyć są budowane w oparciu o postacie historyczne oraz relacje między nimi. Książka obrazuje też okrucieństwa II wojny światowej.
Gorąco polecam!! Naprawdę warto się z tą pozycją zapoznać!

Roman Dłużniewski | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Doskonała książka!! Ucieczka przez dżungle Malajów z japońskiego obozu jenieckiego, obozu śmierci. Tortura bambusowa. Okrucieństwo Japończyków i ogromna wola przetrwana u uciekinierów. Polecam!!

powl | 2012-01-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Nie spodziwałem się takiej książki. Myślałem że to będzie kolejna opowieść Arcta o wojnie powietrznej. Okazało się tymczasem że to wspaniała powieść przygodowa rozgrywająca się przede wszystkim w dżungli Sumatry i Jawy. "Cena Życia" to wspaniała opowieść o woli przetrwania człowieka, o sile przyjaźni, która rodzi się w czasie walki o życie.

Storyland | 2011-09-05
Na półkach: Przeczytane, historia, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2011

Świetna książka nie tylko dla pasjonatów i znawców historii II Wojny Światowej.

Andrzej Pal | 2016-05-14

rewelacja, uwielbiam ją😎

Przeczytana: 09 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

WARTO PRZECZYTAĆ
Z PASJĄ NAPISANE