Happening w oliwnym gaju

Seria: Stało się jutro
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
szati

Książka zawiera dwa opowiadania science- fiction: - Maszyna; - Happening w oliwnym gaju. Maszyna Obca planeta, piasek pustyni i tajemnicze tunele jako pozostałość po dawnej cywilizacji, wymarłej przed zaistnieniem homo sapiens na Ziemi. Niewielu wraca z tuneli, a i Astud do nich nie wchodzi, ograniczając się do prowadzenia wciąż nowych badaczy przez pustynię. Przewodnik skrywa jednak...

Książka zawiera dwa opowiadania science- fiction:
- Maszyna;
- Happening w oliwnym gaju.

Maszyna
Obca planeta, piasek pustyni i tajemnicze tunele jako pozostałość po dawnej cywilizacji, wymarłej przed zaistnieniem homo sapiens na Ziemi. Niewielu wraca z tuneli, a i Astud do nich nie wchodzi, ograniczając się do prowadzenia wciąż nowych badaczy przez pustynię. Przewodnik skrywa jednak tajemnicę, której nie wyjawi nikomu.

Happening w gaju oliwnym
Jakaś ekspedycja, jakaś mądrość obcych zapisana w Ziarnie, z którym Archai toczy egzystencjalno-filozoficzne dysputy. Do tego otoczenie pełne tajemniczych bagien, wijących się tworów, splątanych niczym dżungla korzeni, mgieł wzmagających nastrój.

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,happening-w-oliwnym-gaju,290897

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marianna | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

12 ZDAŃ O…: „HAPPENINGU W OLIWNYM GAJU”

Zaskakujące, jak nierówne sobie są dwa opowiadania Wiktora Żwikiewicza, które znalazły się w dziewiątym tomiku serii "Stało się jutro".

Przyznaję się bez bicia, że pierwsze opowiadanie pt. „Maszyna” nieco mnie znużyło. Niewiele co rozumiałam, akcja toczyła się w sposób nierówny i trudny do ogarnięcia. Może to moja wina, że mało pojmowałam co się dzieje, bo już w połowie czytałam po łebkach, omijałam całe zdania, byle tylko dotrwać do końca. Dobijały mnie również monotonne i wydziwaczone opisy pustyni, gdzie toczyła się większa część wydarzeń. Bohaterów odebrałam neutralnie, względnie pozytywnie, jednak ich dialogi znów pozostały dla mnie niezrozumianą tajemnicą.

Drugie zaś opowiadanie, tytułowy „Happening w oliwnym gaju”, to zupełnie inna para kaloszy. Wprawdzie też niezbyt pojęłam sens opowiadania, jednak było o wiele ciekawsze od poprzedniego. I choć styl pisania jest dokładnie taki sam, tym razem opisy pradawnej puszczy, piękna...

jennysimonepeste | 2017-06-13
Bartje | 2017-03-25