Opowiadania fantastyczno-naukowe.Wybrał Lech Jęczmyk

byłem_fprefectem | 2012-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Akira Kurosawa nakręcił Siedmiu samurajów (七人の侍) i byli tak świetni, że za niedługo John Sturges nakręcił Siedmiu wspaniałych (The Magnificent seven) i oni też odcisnęli swoje piętno w mej pamięci. Dziś skończyłem czytać (po raz kolejny) Siedmiu fantastycznych, których wyboru dokonał Lech Jęczmyk. Wszystkie trzy siódemki są rewelacyjne.

Wszyscy pamiętamy Test pilota Pirxa (ci, którzy nie pamiętają, a chcieliby, niech klikną w tytuł i obglądną) nakręcony na podstawie opowiadania Rozprawa Stanisława Lema. Ale wcześniej Pirx musiał przejść Test na pilota. Jak się to odbyło i czym skończyło, dowiemy się z pierwszego opowiadania.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/12/fantastyczny-poczatek.html

problem | 2016-11-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane