Magia i miłość

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Trylogia Kręgu (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Morrigan's Cross
moc, zło, legenda, trylogia

Moce zła chcą zawładnąć światem i zniszczyć ludzkość. Na ich czele stoi bezlitosna Lilitu, królowa wampirów. Dobra bogini Morrigan wybiera sześcioro śmiałków, którzy stoczą bitwę z demonami. Trzy kobiety i trzej mężczyźni z różnych światów i epok muszą przezwyciężyć własne słabości i stworzyć krąg mocy, by pokonać zło. Do ostatecznej rozprawy zostało już niewiele czasu. Pierwsza część nowej...

Pierwsza część nowej trylogii Nory Roberts, autorki wielu bestsellerów nie tylko dla kobiet, to opowieść osnuta na tle staroirlandzkich mitów i legend, rozgrywająca się w czasach współczesnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2007

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Magia_i_milosc-p-29570-.html

Alicja | 2014-06-03

Zupełnie inna Nora Roberts od tej znanej powszechnie.Pierwsza część trylogii Kręgu, w której zabiera nas w świat współczesny rządzony po części przez moce zła, które chcą zawładnąć światem, niszcząc ludzkość.Pojawiają się wampiry, wróżki, czarnoksiężnicy, pogromcy wampirów, ludzie przeniesieni w czasie.Jest walka,zaklęcia, nienawiść no i oczywiście wątek miłosny. Czasem ci dobrzy okazują się tymi złymi i odwrotnie.Napisana z lekkim poczuciem humoru, lecz uświadamiająca, że warto pracować nad swoimi słabymi cechami charakteru

Linethin | 2010-09-04
Przeczytana: 04 września 2010

Och, czytałam ją z zapartym tchem. Właściwie nie wiem czego oczekiwałam, ale się nie zawiodłam. Wampiry, czarownice, czarnoksiężnicy, ludzie.
Fabuła wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać choć na chwilę. I bogowie, którzy tylko ciągle coś zlecają bohaterom do roboty - jedynie to mnie irytowała.

Ale książka godna polecenia. Zamierzam przeczytać również dalsze części.

Marysieńka | 2011-03-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Magia i miłość to pierwsza część Trylogii kręgu, w której skład wchodzą kolejne tomy - Taniec Bogów i Dolina Ciszy. Hoyt i Cian Mc Kenna są bliźniakami. Ich ród wywodzi się podobno od samej bogini Morrigan. Powieść zaczyna się w 1128r. Hoyt wzywa zaklęciami demona, którego wini za uśmiercenie brata. Nie wie z kim ma do czynienia. Jest magiem, ale ma zbyt małą moc by pokonać Lilith, królową wampirów. Udaje mu się uniknąć smierci na klifie i ranny, pokonany poostanawia ukryć się w swojej samotni. Do obrony przed nieznanym ma tylko kilka zaklęć. W drodze ukazuje mu się sama Morrigan. Bogini zleca mu do wykonania zadanie. Musi zebrać grupę, krąg sześciu i przygotować się do wielkiej bitwy dobra ze złem. Czeka go nie lada zadanie. Wykonując wszystkie instrukcje boginii udaje się do tajemniczego kamiennego kręgu, który nazywa się Taniec bogów i z pomocą specjalnej różdżki, którą otrzymał od bogini i zaklęcia przenosi się w wiek XX wprost do mieszkania swojego brata Ciana, który jak się...

gabith | 2010-12-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2010

Super rozrywka. Bardzo plastyczne opisy. Wciągające jak to zwykle Nora Roberts. Choć przy pierwszej części myślałam, że wymięknę przy tych wampirach. Ale to w ogóle nie jest straszne. Wręcz przeciwnie: cholernie namiętne. I podniecające. W trzeciej części jest najwięcej seksu, w pierwszej najwięcej miłości, a w drugiej chyba najwięcej humoru (za sprawą Larkina) – tak mi się wydaje.
Jeszcze o tych plastycznych opisach. To naprawdę rewelacja. Czytasz i tak wyraźnie widzisz każdą scenę, jakbyś oglądała film. Wszystko, kolory, światło (lub jego brak), nawet chyba zapachy. Poza tym bardzo podziwiam autorkę za zdolność wymyślania tego wszystkiego. Albo raczej podkolorowania, bo przecież ani wampiry (w tym nawet imię: Lilith nie jest przecież nowe, na pewno nie Nora je wymyśliła) ani smoki ani magia (kręgi mocy, kręgi ochronne, kryształowe kule) nie są nowatorskimi pomysłami. Kogoś takiego jak Larkin z jego zdolnościami chyba też już wcześniej wymyślono, ale Nora na pewno dodała mu...

Marianna | 2016-05-08
Przeczytana: 2015 rok

Super. Wciąga. Zachwyca. Magia. Miłość. Namiętność. Polecam.

Lila21 | 2015-12-27
Przeczytana: grudzień 2015

Nie często sięgam po fantastykę, ale audiobook był bardzo ciekawy, miło się go słuchało. Czasem jakaś odmiana się przydaje. Recenzja Audiobooka już się pojawiła na moim blogu. Zapraszam do czytania. Polecam

Zapiskispodpoduszki | 2013-10-21
Przeczytana: 09 października 2013

"Magia i miłość" to pierwsza część opowieści fantasy pióra niezwykle płodnej amerykańskiej pisarki. Opowieść, która przekracza granice między światami, w której przenikają się różne rzeczywistości, gdzie magia miesza się z technologią, miłość i strata kroczą ramię w ramię. Opowieść o tym jak niewyobrażalne zło pragnie unicestwić rasę ludzką i o tym jak garstka osób szykuje się do walki z nim.

W pierwszej części Trylogii Kręgu spotykamy sześcioro wybranych. Sześcioro, których bogowie obrali aby stoczyli wojnę z Lilith, królową wampirów, i jej armią. Sześcioro, których dzieli czas i przestrzeń, lecz łączy wspólny cel - walka o losy ludzkości. Sześcioro zdeterminowanych, by dokonać niemożliwego. Sześcioro: czarnoksiężnik, czarownica, uczony, zmiennokształtny, wojownik i "ten, który został utracony". Sześcioro przeciwko tysiącom.

Hoyt Mac Cionaoith - czarnoksiężnik miotający błyskawice na skalistym urwisku, o sercu zasnutym rozpaczą i bólem. To jego jako pierwszego odwiedza bogini...

wiola | 2014-12-21

Jest to pierwsza część z trzech. Po przeczytaniu pierwszej nie mogę się doczekać aż zasiądę do następnej. Książka całkiem nie podobna do Nory Roberts wspaniale się czyta, szybko akcja toczy się na przestrzeni światów, a wampiry, czarodzieje, wróżki są smakowitą wisienką w całości.

OkiemMK | 2013-09-03

Wręcz kocham tę serię. Mogłabym o niej mówić godzinami. Postaram się ją wam przybliżyć i gorąco zachęcić do lektury. Nora Roberts wydała ją w 2006 roku, przed całym tym szaleństwem związanym z fantastyką, wampirami i wilkołakami. To wymarzone połączenie dla każdego kto lubi dobrą fantastykę, wartką akcję, sporo przygody i nie przesłodzony romans, gdzie mamy walkę dobra ze złem oraz magię połączoną z przeznaczeniem. Idealnym wstępem będzie fragment prologu Magii i Miłość, która jest pierwszą częścią trylogii:

"...Nie zamierzał opowiadać im akurat tej historii - niektóre były jeszcze bardzo małe - a opowieść nie przypominała słodkiej bajki. Ale wiatr szeptał mu do ucha, podsuwał słowa, które miał wypowiedzieć.[...]...

-Znam pewną opowieść...-zaczął, a dzieci wbiły w niego pełen oczekiwań wzrok.- Opowieść o odwadze i tchórzostwie, o krwi, śmierci i życiu. O miłości i stracie.
-Czy są tam potwory?[...}
Potwory są wszędzie- odpowiedział starzec.- Tak jak wszędzie są mężczyźni,...

FoggyChild | 2012-03-24
Przeczytana: 24 marca 2012

Autorka coraz bardziej mnie zaskakuje. Jej utwory rzucają całkiem nowe światło na tzw. literaturę kobiecą, która zawsze kojarzyła mi się z romansami o jednoliniowej fabule i podobnym, oklepanym schemacie.
Z każdą książką podziwiam ją coraz bardziej.

Nie jestem fanką fantastyki. Poza Harrym Potterem od lat nie ruszyłam nic z tego działu. Zmienił to "Intruz" S. Meyer i doprawia Trylogia Kręgu Pani Roberts.

Niesamowita powieść o miłości, jedności i zaufaniu a wszystko to dzieje się w różnych światach, w rozbitej czasoprzestrzeni. Naprawdę książka godna polecenia. Nie mogę się doczekać aż zapoznam się z całą Trylogią Kręgu.