Dom w przestworzach

Wydawnictwo: Amber
Bright Messengers
Rama
dona

Siostra Beatrice i Johann Ebehardt zostają przetransportowani z marsjańskiej kolonii na tajemniczy, gigantyczny statek kosmiczny. Nieznane istoty pozwalają bohaterom zamieszkać na bezludnej, przypominającej rajski ogród wyspie. Wysuwają jednak zaskakujące żądania...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Polu | 2013-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Książka traktuje o istocie ludzkiej. Autor potraktował "obcych" jakby byli urzędnikami NFZ a bohaterów pacjentami którzy nie bardzo wiedzą jak sie odnaleźć w obcym świecie. Pachnie tu też próba opisu jakiegoś eksperymentu typu Big Brother. Ogólnie jakaś myśl z "Ramy" C. Clarka istnieje ale bez tego wielkiego pisarza G. Lee całkowicie sie pogubił. Książka ta jako jedna z b. niewielu jest irytująca.

Galdramadur | 2014-12-07
Przeczytana: 2014 rok

"Dom w przestworzach" kończy trwający 2277 stron cykl Rama. Książka jest bezpośrednią kontynuacją "Świetlanych posłańców", przedstawiającą dalsze losy Beatrice, Johanna i Yasina. Czyta się ją bardzo dobrze pewnie dlatego, że zawiera zaskakujące zwroty akcji. Po przeczytaniu odczuwam jednak niedosyt ponieważ książka nie odpowiada na pytania, które zadaje sobie czytelnik będący świadkiem opisywanych wydarzeń. Nie udało mi się także dostrzec związku pomiędzy Ramą a Świetlanymi Posłańcami towarzyszącymi bohaterom. W moim odczuciu przedstawione losy bohaterów nie koniecznie wymagały kosmicznej scenerii. Pomimo rozczarowania, nie wybaczyłbym sobie gdybym po przeczytaniu 5 poprzednich tomów pominął ostatni.

Marcin | 2016-01-06
Przeczytana: 15 marca 2014