Działania sił morskich po drugiej wojnie światowej

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

...Książka niniejsza, o tak ujętym profilu problemowym, jest pierwszą w piśmiennictwie polskim próbą całościowego przedstawienia przemian zachodzących w obrębie morskiej sztuki wojennej po zakończeniu drugiej wojny światowej. W zamierzeniu Autora praca przyczynić się powinna do lepszego zrozumienia roli odgrywanej przez siły morskie w wojnach lokalnych, a tym samym zbudować instrumentarium niezbędne do prawidłowego określenia roli sił morskich w konfliktach współczesnych i przyszłych.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!