Szachowisko

Wydawnictwo: Arax
Chessboard planet
Szachowisko
dona

Pozycja z gatunku SF, całość dzieje się gdzieś w przyszłości. Kuttner znany jest ze znakomitych książek i opowiadań, ta jest także znakomita. Kilka skąpych słów o treści, żeby nie zdradzać za dużo: trwa wojna, od tak dawna, że właściwie nikt się nie zastanawia od kiedy. O przewadze decydują raczej sztaby inżynierów projektujących broń, a nie żołnierze. I pojawia się problem - najwyraźniej jedna ze stron zdobyła decydującą przewagę. Jak poradzi sobie druga strona?

man-o | 2016-05-28

Opowiadanie osadzone w trochę staromodnych "realiach" (opublikowane w 1956 roku !), ale fabuła niesamowita i zaskakująca, bardzo "psycho-kuttnerowa" - jedno z najlepszych opowiadań tego autora jakie czytałem. Bez naciągania daję 10/10.

OmniModo | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Kuttner to świetny pisarz, ale akurat ta powieść (jak dla mnie) nie kleiła się zupełnie. Zbyt chaotycznie poprowadzona fabuła, na pewno taki był zamiar autora, ale mnie to zniechęciło. Nie dotrwałem do końca i stąd niska nota 2/6

sowidyl | 2016-10-29
michaltrudny | 2016-01-05