Kraina Mroku

Wydawnictwo: Arax
The Dark World
Kraina, Mroku
dona

Pierwsze linijki tekstu przywołują od razu opowiadanie Cortazara o motocykliście, który po wypadku przechodził na drugą stronę świadomości. Księżyc, poświata nocy, niezbadana tajemnica, odmienne stany umysłu, czyli wszystko to, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania.

źródło okładki: własne

Hubert Lewiński | 2011-07-12
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 12 lipca 2011

Zaczynała się tak słabo,z że zastanawiałem się, czy nie porzucić książki na rzecz czegoś innego, jednak mój upór jak zwykle pozwolił mi się cieszyć czymś niezwykłym. Nie znam twórczości Kuttnera poza Krainą Mroku, jednak mogę powiedzieć, że na pewno postaram się poznać. Styl autora zupełnie do mnie trafia. A co do książki, pomysł równoległych światów - jednego fantasy a jednego ziemskiego, pomiędzy którymi można przy odrobinie samozaparcia się przemieszczać jest o tyle niespotykany, co dziecinny, a co za tym idzie trudny do opisania. Autorowi jednak udało się pogodzić i jedno i drugie, zachwyciły mnie zwłaszcza próby pseudonaukowego wyjaśnienia różnych bytów fantasy, widzianych oczami ziemianina.

Ergo, trochę dziecinady, trochę sztampowości, ale powiastka zacna.

Soja | 2016-11-16
Przeczytana: 30 listopada 2016