Hieny cmentarne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Fiction : opowiadania / "Śląsk"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
Hieny, cmentarne
dona

Dwanaście opowiadań prezentujących różne style i pomysły science fiction. Wspólną cechą większości z nich jest pytanie o moralne uprawnienia człowieka do dokonywania daleko idących przeobrażeń, zarówno na własnej planecie, jak i we wszechświecie - w imię enigmatycznie rozumianego postępu. SPIS TREŚCI: Drwale i dziewczyna Hieny cmentarne Witaj w domu Bariera immunologiczna Kompleks Hioba Osada...

SPIS TREŚCI:
Ziemia-410
Kwadrofoniczne delirium tremens
Posłowie - Maciej Chrzanowski

man-o | 2016-06-16

Kilka dobrych opowiadań, o różnej tematyce SF.
Najlepsze, moim zdaniem, to opowiadanie tytułowe, w stylu bardzo przypominającym H.Kuttnera.
Niesamowite jest również opowiadanie rozwijające koncepcję alkoholizmu.... Polecam !

huth | 2012-10-30
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Jest tu kilka świetnych opowiadań, Oramus oprócz umiejętności odkrywania tych mroczniejszych aspektów ludzkiej natury/kondycji oraz zadawania pytań o zasadność, kierunek i wpływ na człowieka postępu technologicznego, potrafi również ciekawie bawić się słowem, czego świetnym przykładem jest chociażby "Kompleks Hioba".

dymek | 2016-09-19
Paprykarz Szczeciński | 2016-02-09