Królowa żurawin

Seria: Tête à Tête
Wydawnictwo: Muza
Cranberry Queen
9788373196988

Diana Moore ma dobrze płatną pracę w firmie internetowej w Nowym Jorku, kochającą rodzinę, przyjaciół i jedno zmartwienie kilka miesięcy wcześniej porzucił ją chłopak. Sytuacja zmienia się radykalnie, gdy jej rodzice i brat giną w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę ciężarówki. Wraz ze śmiercią najbliższych życie młodej kobiety traci sens: Diana rzuca pracę, prawie nie wychodzi z domu i zrywa kontakty z przyjaciółmi. Pogrążona w rozpaczy i poczuciu bezsensu, nie potrafi przyjąć niczyjej pomocy. W końcu postanawia wyjechać z Nowego Jorku, nieważne dokąd i po co, byle tylko uwolnić się od swoich koszmarów. Czy to w ogóle możliwe?

Joanna | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Tytuł: związany z treścią, chodzi o festyn z okazji święta żurawiny obchodzonego przez bohaterów tej książki.
Autor: to pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Z biografii autorki na okładce wiem, że jest to jej debiut. Na pewno przeczytam też inne.
Okładka: pasuje do treści
Opis na okładce: bardzo ciekawy, tylko niestety napisany dużymi literami, dlatego źle się coś takiego czyta, ale nie ma to wpływu na jakość treści całej książki. Ważne, że treść jest czytelna.
Treść: świetnie napisana powieść obyczajowa. Bohaterka (Diana) ma ok 35 lat, nie ma męża ani dzieci. Poświęca się karierze, ale po tym jak jej rodzina ginie w wypadku (to jest w opisie na okładce, bo treści nie zdradzam w swoich recenzjach), wyjeżdża żeby poukładać swoje życie. Nawet jej się to udaje, ale o tym przeczytacie sami, bo naprawdę warto. Książka skłania do refleksji

kwkroniu | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2014

"Królowa żurawin" to książka o niczym. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, typowa opowiastka,jakich wiele. Książkę przeczytałam w niemalże dzień,wypatrując jakiegoś zwrotu akcji czy przewrotnego zakończenia. Totalne rozczarowanie,szkoda czasu na tę pozycję.

Yasmine | 2012-01-28
Przeczytana: 24 stycznia 2012

Książka jakich wiele.Można przeczytać,ale nie pozostawia po sobie jakiegoś głębszego wrażenia. Po opisie na okładce liczyłam na więcej.

Agnieszka | 2018-01-12
SweetGirl06 | 2017-03-20