Rycerze i zamki

Wydawnictwo: Muza
historyczna

Książka przenosi młodego czytelnika w czasy średniowiecza, gdy społeczeństwo dzieliło się na stany, czyli warstwy, mające różne prawa i obowiązki. Opowiada o rycerzach ich przywilejach i obowiązkach, zbrojach i broni, o turniejach rycerskich, damach serca i miłości. Pokazane są i omówione zamki jako forteczne budowle, z czego i w jaki sposób je budowano, jakie pełniły funkcje. Czytelnik dowiaduje się, co to jest godło, jak powstawały herby. Każdy temat omówiono na jednej rozkładówce, poparto szczegółowymi, kolorowymi ilustracjami.

Edyta | 2016-09-07
Paweł_B | 2016-03-28