Dzikie kury. Niech żyje miłość

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzikie kury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Die Wilden Hühner und die Liebe
83-237-8470-8
Dzikie Kury
PannaP

Dzikie Kury nie są już małymi dziewczynkami. Szprota, Frida, Melania, Wilma i Truda dorastają. Każda z nich na swój sposób przeżywa swoją pierwszą miłość. Wszystkie jednak muszą doświadczyć na własnej skórze tego, że miłość może być równie piękna, ile problematyczna. Jest z tym trochę zamieszania - to fakt! Ale Dzikie Kury trzymają się razem w myśl żelaznej zasady: "Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną!"

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Świetne zakończenie serii!
Ci którzy przeczytali już 4 pozostałe części, na pewno mają już ulubioną bohaterkę. ja również miałam, aż dotychczas... ta część jest dużo poważniejsza i czytelnik nagle zaczyna dostrzegać o wiele więcej "twarzy" pięciu bohaterek.
Głównym wątkiem tego tomu jest MIŁOŚĆ - co też sporo zmienia, bo przecież ludzie zakochani wariują, czyż nie? Gdy czytałam to mając jedenaście lat, myślę, że po raz pierwszy w miarę poważnie zaczęłam myśleć co to jest ta cała miłość.
Książka więc nie tylko bawi i daje taką cudowną lekkość czytania, ale daje czytelnikowi sporą dawkę realizmu i mówi: "Zrób z tym co chcesz, jesteś w takim wieku, że cały świat możesz zmienić.". Mówi to do czytelnika w każdym wieku... do piątoklasistki, "gimbusa", licealistki po kilkunastu związkach czy pani po siedemdziesiątce w bardzo udanym małżeństwie.
Jest po prostu świetna - nic dodać, nic ująć.

Luelle | 2014-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Ostatnia część ;(( szkoda, że to już koniec. Będę tęsknić za szalonymi Dzikimi Kurami

Annalynne | 2011-02-18
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie książka była bardzo dobra ;) No, prawie genialna. Czytało się ją niezmiernie lekko i przyjemnie, a do tego było zabawnie.

Lena | 2010-09-10

ta czesc czytalam kilka razy :)

Meghan99 | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, Cornelia Funke

Śmieszna powieść o koleżankach, które rywalizują ze swoimi kolegami.

Chyba najpoważniejsza część z całej serii. Porównując bohaterów z pierwszego tomu i obecnych widać jak bardzo zmieniło się ich nastawienie do poszczególnych spraw jak i ich problemy stały się o wiele poważniejsze, jednak to dalej nasza ukochana banda kurczaków która ma swoje własne sposoby na radzenie sobie ze światem za co tak bardzo je kochamy.

ligretto | 2011-07-19
Przeczytana: 2009 rok

Ciężko byłoby mi zaprzeczyć, że zakochałam się w tej książce! Żałuję tylko, że jedyny egzemplarz, który posiadam, jest w języku niemieckim. Książka to naprawdę rewelacja, czytając ją miałam wrażenie, że to ja jestem jedną z bohaterek (szczególnie zawsze chciałam być Szprotą). Styl Cornelii Funke jest naprawdę świetny. Polecam!!!

fuzja | 2012-07-25
Przeczytana: 30 lipca 2012

Dzikie Kury zawierają w sobie mnóstwo fantastycznych i zabawnych pomysłów. Choć mam dopiero 12 lat (już nie ;)), piszę książki (na razie nie są opublikowane) i Dzikie Kury są mi bardzo pomocne. Na myśl o czytaniu, którejś z nich rozpiera mnie radość.

Julia | 2011-09-29

Heh. Chyba jestem już na to za stara, ale całkiem ciekawe...

Meggie95 | 2012-11-06
Przeczytana: 2009 rok

Świetna dla młodszej młodzieży. Polecam gimnazjalistom.