Kraina Duchów

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dokąd zawiezie Dinę i Lorenza wagonik 13, którym podróżują po Gabinecie Grozy? Halloween. Pani Anders, wychowawczyni klasy 5a Szkoły zbiorczej im. Krzysztofa Kolumba postanawia zabrać dzieci na wycieczkę do lunaparku. Klasowa wyprawa zapowiada się na wspaniałą zabawę. Po diabelskiej kolejce, statku śmierci, diabelskim młynie i karuzeli łańcuchowej, przychodzi czas na gigantyczny Gabinet Grozy.

Groszek | 2013-10-14
Carleen | 2016-06-29
Przeczytana: 24 czerwca 2016

NA początku myślałam, ze to tylko nudna historyjka z banalną fabułą. Ot, jakaś tam czarownica, która dostała czkawki, diabły zmazujące świat, piątka bohaterów próbująca powstrzymać zło. Nic bardziej mylnego! Choć może się to wydawać bardzo proste, w książce jest tak świetnie opisane, że nie czuje się tej dziecinności. Choć początek szedł mi z trudem, resztę przeczytałam w 1 wieczór. Jestem pozytywnie zaskoczona i mam zamiar przeczytać więcej książek tej autorki.

Shadow Hunter | 2014-08-04

Książka naprawdę mi się spodobała mimo, tego iż można było się domyśleć c się kiedy stanie. Niektóre momenty które trzymały w napięciu były tak oczywiste, a jednak cieszyłam się kiedy to wszystko okazało się prawdą. Książka ciekawa i mam nadzieję, że zrobią z niej film bo to by bardzo fajnie wyglądało.

Ta książka jest przeznaczona raczej dla dzieci, ale jak dla mnie nie była wcale taka zła.

ewe98 | 2010-11-25

Kocham too!

Polaris | 2012-10-27

Gdy zabierałem się do czytania, spodziewałem się przyjemnej, wciągającej lektury. Ale Kraina duchów niespodziewanie przerosła moje oczekiwania. Otrzymałem niezwykle wciągającą historię pełną niesamowitych przygód. Zabawa podczas czytania Krainy duchów była po prostu przednia! Bohaterowie również wzbudzili moją sympatię. Ponadto cały Gravalon, kraina wykreowana przez autorkę, sprawia wrażenie oryginalnej i chętnie sam bym do niej trafił, by zobaczyć ją na własne oczy.

Więcej: http://krotkie-recenzje.blogspot.com/2012/10/kraina-duchow.html

Iselin | 2010-09-27

Ciekawa historia o dwójce nie przepadających za sobą szkolnych znajomych, którzy trafiają do tytułowej krainy duchów i spotykają młodego wampira i dziewczynkę-ducha. Wciągająca, miejscami zabawna książka. Strasznie podobały mi się teksty wampira Rasputina. Lekka opowieść, przyjemnie się ją czyta. Warto sięgnąć.

Alexxx | 2013-03-31
Przeczytana: 2011 rok

Może być.

Michalos0707 | 2015-07-08
Przeczytana: 2012 rok

Dawno czytałem te książke ale pamiętam że wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zacząłem ją czytać po tm jak niezbyt przypadła mi do gustu poprzednia książka Isabel Abedi ,, Zakazany Świat" (której do teraz nie skończyłem). Szata graficzna okładki była taka sama, czcionka taka sama a jednak coś sprawiło że chciało mi się ją przeczytać od deski do deski. Książka nie jest za bardzo ambitna, nawet biorąc pod uwagę że Isabel Abedi pisze książki dla dzieci to ta powieść jest trochę infantylna.

Evanlyn | 2011-09-01
Na półkach: ♥ ♥ ♥, Przeczytane, 2011

Książka przeznaczona jest dla czytelników w wieku 10 lat. Starszym może się nie podobać.
Dla mnie to był po prostu nie ten język. Za stara jestem. Mimo wszystko podobała mi się. Ciekawa fabuła, ciekawe postacie, ciekawa historia i ciekawy świat.