Dzikie kury na wycieczce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzikie kury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Die Wilden Hühner auf Klassenfahrt
PannaP

Szprota i jej trzy koleżanki, zwane Dzikimi Kurami, spędzają wspólnie wspaniały tydzień nad morzem. Tymczasem Pigmeje nieustannie usiłują wykręcić dziewczynom jakiś numer. Podrzucają im "smrodonośne świństwo" albo posypują poduszki proszkiem na swędzenie. Chłopcy nie mają jednak nic wspólnego z przerażającym śmiechem słyszanym nocą na korytarzu schroniska i śladami stóp w zamkniętym pokoju Kur. Jeśli nie oni, to kto?

SharoxX | 2014-08-08
Przeczytana: 26 lipca 2014

Tą książke już kiedyś czytałam i bardzo mi się podobała. Wróciłam do niej przez przypadek kiedy moja młodsza siostra ją wyporzyczyła. ONa jeszcze nie umie czytać wieć musiałam robić to za nią, przy okazji odświeżając sobie książke. A więc czytam to drugi raz i po raz koleny książka mi się podobała. Łatwo i przyjemnie się ją czyta. Czasami nawet wybuchaam śmiechem. Polecam ! ;**

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 18 września 2016

Świetna kontynuacja "Dzikich kur".
Do akcji wkraczają Pigmeje, którzy dość sporo psocą w życiu dziewczynek podczas wycieczki.
Pozostaje jednak tajemnica szalonego śmiechu!
Pamiętam, że gdy czytałam tę książkę, byłam zafascynowana postaciami, ich przygodami i tym całym klimatem "grozy".
Dzikie kury rządzą!

arrow18 | 2015-11-17
Przeczytana: 29 lipca 2007

Kontynuacja "Dzikich kur" . Książka świetna zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znowu jest akcja, zabawne sytuacje itd. Polecam!

Annalynne | 2011-02-18
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie książka była bardzo dobra ;) No, prawie genialna. Czytało się ją niezmiernie lekko i przyjemnie, a do tego było zabawnie.

Meghan99 | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, Cornelia Funke

Śmieszna powieść o koleżankach, które rywalizują ze swoimi kolegami.

sztuku | 2011-05-21
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Po książkę tej autorki sięgnęłam tylko z jednego względu. Słyszałam ,że ta autorka ma świetne książki. Więc sama postanowiłam się o tym przekonać.

Wypożyczając książkę nie spodziewałam się po niej niczego nadzwyczajnego. Zwykła krótka opowiasta. I tak w rzeczy samej było. Niestety ale wydaje mi się ,że książka nadaje się dla dzieci w wieku 8-10 lat. Czytając tę książkę czułam ,że wyrosłam już z takiego poziomu.

''Dzikie kury na wycieczce'' - to druga część przygód 4 przyjaciółek. W bibliotece był tylko drugi tom więc od niego zaczęłam. Książka jest bardzo przewidywalna. Od razu domyślałam się kto jest tym straszącym ''duchem''. A końcówka książki tylko potwierdziła moje przypuszczenia. Bardzo mała ilość stron i duża czcionka pozwalają na szybkie przeczytanie owej książeczki.

Moja koleżanka czytała dalsze części ''Dzikich kur'' i uważa ,że z każdą kolejną książką dziewczyny robią się dojrzałe. Jeśli już na prawdę nie będzie nic ciekawego w bibliotece ,będę skłonna zapoznać się...

kaajka9 | 2012-11-24

Dobrze pamiętam jak czytałam tą książke ... Byłam wtedy chora i leżałam w łóżku :(
Ale chora czy nie ksiązke pochłonęłam w ... niecałe 4 godziny i po prostu pokochałam zresztą jak resztę części. Przede wszystkim zabawna książka o dziewczynach rywalizujących z grupą chłopców. Jednak czasem nawet największy wróg musi połączyć z sobą siły i się dogadać żeby móc rozwiązać pewną zagadkę ....

fuzja | 2012-07-25
Przeczytana: 31 lipca 2012

Dzikie Kury, razem z Pigmejami rozwiązują zagadkę, a do bandy dziewcząt dołącza Wilma - szpieg;)

Arissa | 2012-03-14

Wedlug mnie ta czesc jest najsmiesniejsza ;p i ogulnie fajna !! ;)

Delibrum | 2012-05-27

Przewidywalna, jednak równie miło się czyta co pierwszy tom.