Tajemnica Katie

Wydawnictwo: Egmont Polska
Katie Cat
978-83-237-7890-5
Justyna

Piętnaste urodziny Katie nie zapowiadały się nadzwyczajnie. Mortimer, na wpół zdziczałe kocisko, łasił się, jak co dzień, wujek Roy dawał dobre rady, a przyjaciele Laura i Ming czekali z upominkami. Przez ostatni rok na wyspie St. Jeremy na południu Anglii właściwie nic się nie działo, aż do momentu pojawienia się dziwnej paczki….Przesyłka, która wywraca życie dziewczyny do góry nogami, zawiera ostrzeżenie: Jesteś inna, tak inna, że musisz to ukrywać. Tajemniczą wiadomość przysłali rodzice Katie, którzy osiem lat wcześniej zginęli w katastrofie lotniczej. Gdy wkrótce zostaje popełniona zbrodnia, a na drzwiach domu Katie pojawia się krzywo namalowany napis: Morderczyni, dziewczyna orientuje się, że do tej pory nic nie było takie, jak jej się wydawało i że nadszedł już czas, by skorzystać z nowo odkrytych umiejętności...

Katie w swoje piętnaste urodziny odkrywa w sobie niesamowite zdolności. Okazuje się, że jej rodzice eksperymentowali na niej, gdy była dzieckiem i wszczepili jej nadzwyczajne geny. Teraz musi ukrywać nowo nabyte umiejętności, zwłaszcza, że ktoś zaczyna na nią polować...

Przyjemna książka, choć troszkę więcej oczekiwałam od takiej tematyki. Jest to opowieść zdecydowanie dla młodzieży, ale myślę, że dorosłej osobie również się spodoba. Historia o dziewczynie-kocie i związane z tym wszystkim tajemnice i przygody są bardzo interesujące. Jednak książka czasami była dość przewidywalna, a zakończenie mocno mnie rozczarowało. Ale ogólnie warto przeczytać, jest to miła lektura, jednak raczej wtedy, gdy nie będzie się mieć wobec niej zbyt dużych wymagań.

Varexis | 2014-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2014

"Tajemnica Katie" jest opowieścią o kobiecie(dziewczynie)-kot. Po raz pierwszy spotkałam się z takim motywem w książce.
Ta książka strasznie mnie zaskoczyła, gdyż nie sądziłam, że będzie ona taka dobra. Bardzo fajnie, miło mi się czytało. Wciągnęłam się nawet i przeczytałam tą lekturę w kilka godzin. Bardzo chciałabym usłyszeć jak brzmi "śmiech buddy". :)
Zdecydowanie polecam.

Przeczytana w ramach wyzwań:
"Historia z TRUPEM"

"Czytam Fantastykę"

Ervisha | 2011-05-23

Książka jest lekka - typowe czytadło dla nastolatek

Nala | 2013-07-11
Przeczytana: 06 lipca 2013

Wypożyczyłam ją ze względu na opis. Ponadto mój szósty zmysł po przeczytaniu losowych kilku linijek ze środka (zdarza mi się to czasem) mówił mi, że będzie to książka o Kobiecie Kocie. Może nie jest to szczególnie ambitny temat, ale lubię te klimaty, postanowiłam się więc przekonać, co ciekawego ma nam autor do powiedzenia.

Zacznijmy od tego, że sam pomysł na powieść jest naprawdę dobry. Koniec z wampirami, aniołami i innymi wrodzonymi (lub pogryzionymi) dziwolongami. Katie byłaby zupełnie normalna, gdyby nie eksperymenty rodziców i to nadaje sytuacji większego realizmu. Wybór genów kocich również uważam za trafny - wady i zalety tego połączenia przedstawione w powieści są bardzo ciekawe. Wątki związane z babcią i Mingiem również urozmaicają tę historię. Akcja jest wartka, a postacie różnorodne. Książka nie jest zła.
Jednak przez cały czas odnosiłam wrażenie, że bohaterami są nie piętnastolatkowie, tylko jakieś dużo młodsze dzieci. Nie wiem, skąd te odczucia, ale nie mogłam się...

Invisible | 2012-04-20
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane

Muszę przyznać, że ta lektura bardzo mnie zaskoczyła. Fabuła jest ciekawa, a książka nieorzewidywalna, a przede wszystkim cigle się coś dzieje. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jednak nie spodobało mi się, że autor ostatnie wątki opowiedział na końcu książki w kilku stronach. Poza tym okładka zupełnie mnie odstraszyła. Przykro mi to mówić, ale jest straszna. Niczym wyjęta z książeczki dla 7-letnich dziewczynek, a przytym ma się nijak do fabuły o.O Nadal jeszcze nie rozumiem zachowania Minga... Do tego to tzw. otwarte zakończenie, za którymi zupełnie nie przepadam. Ale mimo tych kilku wad, uważam, że "Tajemnica Katie" jest godna przeczytania. Polecam szczególnie osobom, które chcą na chwilę odpocząć od mrocznego świata wampirów, upadłych aniołów, itp. ;]

Idan | 2011-03-26
Przeczytana: 2009 rok

Dostałam książkę na jakąś podróż, podczas której mogło mi się nudzić. Niestety "Tajemnica Katie" nie odegnała znużenia. Prosta, trywialna opowiastka dla nastolatek, jakich pełno w księgarniach. Autor bardzo starał się urozmaicić wątek osobami przyjaciół głównej bohaterki, ale chyba mu się nie udało.

LiczbaPi | 2012-06-20

Czytałam tą książkę dawno temu i pamiętam, ze wtedy cholernie mi się podobała, byłam nią oczarowana. Dziś na pewno oceniłabym ją inaczej, ale mam do niej sentyment.

| 2011-09-04

Jedna z moich pierwszych książek z tego typu. Ciekawa i zaskakująca. Bardzo mnie wciągnęła przez co przeczytałam ją w 3 dni ;) Naprawdę warto.

Zrecenzowana | 2011-09-15

Ta pozycja podobała mi się chyba nawet bardziej niż "Tajemica Emmy". Trochę fantastyki, itryga czyni z historii Katie niezapomnianą lekturę.