Znak Archimedesa

Wydawnictwo: Telbit
978-83-608-4895-1
Janusz Bochenek
kahori

Archim jest uzdolnionym matematycznie nastolatkiem, którego usypia smutna codzienność, naznaczona poważną chorobą ojca. Szukając zapomnienia w grach komputerowych i jałowych spotkaniach z kolegami, podświadomie czeka na jakiś znak, który odmieni jego życie. Pewnego dnia znajduje fragment listu, który budzi w nim pasję tropiciela. Okazuje się, że to tylko wstęp do pasma fascynujących...

że to tylko wstęp do pasma fascynujących logicznych zagadek. Wbrew trudnościom Archim
podejmuje wyzwanie, w poszukiwaniu rozwiązania gotów nawet wybrać się w samotną podróż do Włoch.

Czego dotyczy zapisana szyfrem wiadomość? Kto ją zostawił i dlaczego to właśnie Archim
ma ją odczytać? Czy upór w dążeniu do celu się opłaci?...

patorischia | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

Bardzo wartościowa książka. Cudowny pomysł, ciekawe i bardzo wymyślne zagadki. Historia pewnej rodziny wzruszająca do łez. Świetne zakończenie.
Ojciec Archima jest wspaniałą postacią :)
Gorąco polecam każdemu :)

kahori | 2010-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2010