Marzycielki

Cykl: Dzienniki Ani Szuch (tom 2)
Wydawnictwo: Akapit
Trzynastka na karku,

Monika i Liliana przeprowadzają się z willi do bloku w Nowej Hucie. Będą chodzić do tej samej szkoły, co Ania, Blondi i Paula oraz... ziomy.

Czy nowe mieszkanki dopasują się do reszty? Przeczytajcie!

źródło opisu: [Akapit Press, 2007]

Bardzo przyjemna, ciekawa książka o przyjaciółkach,o różnych upodobaniach, cechach charakteru jakie mają przyjemnie, miło się czyta!!!!

Nikola | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

"Prawdziwych Przyjaciół nie da się rozdzielić."
To cytat z tej książki, który zapad mi w pamięci.
Książkę lekko się czytało, przeczytałam w dwa wolne dni. Można powiedzieć że jest to książka trochę dołująca, ponieważ nic nie dzieję dobrego. Najpierw rozwód rodziców, później negatywnie nastawiona rodzina i przeprowadzka z wielkiej willi do mojego mieszkanka w nowohuckim bloku. Ale za to bardzo wciąga i nie przynudza, z chęcią ją się czyta. To ciekawa kontynuacja Trzynastki na karku, tylko że z innej perspektywy. Perspektywy piętnastoletniej Moniki, która sądzi że nie ma żadnego talentu i nie jest w niczym dobra oprócz sprzątani i że różni się od części swojej rodziny. Było parę ciekawych zdarzeń, które znałyśmy z innych książek tej serii - bujaj się babo czy rytuał wynoszenia śmieci.
Czytając historie marzycielek trochę im zazdrościłam, te ich przygody. Bardzo zaskoczył mnie fakt że babcia Liliany i Moniki odbiła męża drugiej babci...
Świetna książka, polecam.

Karina | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Na początku niedarzyłam książki zbytnią sympatią chociaż przez bite 2 dni czekałam aż kurier w końcu przywiezie mi ją i bedę mogła złapać ją w moje recę.
Monika - główna bohaterka, również i narrator - opisuje co działo sie w jej życiu podczas rozwodu swoich rodziców, którym zbytnio się nie przejmuje ponieważ ciagle ślepo wierzy, że jej rodzice sie zejda. Na początku wydawało mi sie, że jest ona raczej cyniczną postacią która jest przewrażliwiona. Jednak wraz z kolejna stroną, drastycznie zmieniało sie moje zdanie co do niej. Teraz mogę stwierdzić, że przeprowadzka, i zmiana otoczenia sprawiło, że można byłi poznać jej prawdziwe "ja", jako mądrą i rozsądną dziewczynę.
Szkoda mi było tylko jej siostry Liliany. Jest na niezwykła postacią, którą podziwiam i darze wielkim szacunkiem. Na końcu książki dostała to na co zasługiwała - na prawdziwą przyjaźń.
Ogólnie, myśle, że nie sapa fabuła książki mnie porawała, ale bohaterzy. Myślę, że warto ją przeczytać właśnie dla samego poznania...

Kolejna książka pani Majgier, która mi się spodobała. Opisuje różne dziewczyny i co za tym idzie inne cechy, upodobania i przemyślenia. Bardzo dobra książka. Taka z życia wzięta jak inne książki tej autorki.
Długa nie jest, ale mnie wciągnęła.
Polecam.

sztuku | 2011-03-12
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2011

Książka opowiada nam o dwóch siostrach których rodzice się rozwodzą. Z ekskluzywnej dzielnicy przeprowadzają się razem z matką do szarego i burego bloku. Monice w ogóle się to nie podoba natomiast Liliana i jej matka są po prostu zachwycone. Dziewczynki poznają przeszłość swojej matki , która jakoś nie lubiła o tym rozmawiać. Okazuje się że matka dziewczynek i dwie inne kobiety miały klub który nazwały Marzycielki. Miały ambitne marzenia i dążyły do ich spełnienia. W życiu dziewczynek dużo się dzieje. Poznają dużo nowych osób. Czy Monika pogodzi się z przeprowadzką? Czy dziewczynki będą chiały zostać marzycielkami? Jak poradzą sobie w nowej szkole? Na te pytania znajdziecie odpowiedź właśnie w tej książce.

Z tą autorką miałam przyjemność już się zapoznać. Po udanej książce ,,Przebój na pięć'' postanowiłam spróbować czegoś nowego. Książka okazała się równie dobra jak ta którą czytałam jakiś czas temu. Jest lekka i napisana takim jeżykiem ,że może ją przeczytać każdy niezależnie od...

Jolantino | 2011-02-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Idealna książka dla matki i córki. Mama- przypomni sobie beztroskie lata wolności, buntu, przelotnych zauroczeń, córka zaś dowie się (jeżeli już nie wie), że powinna kożystać z życia (w dozwolonych granicach :D), nauczy się rozpoznawać prawdziwych przyjaciół, i zauważy, że matka, teraz odpowiedzialna, obowiązkowa i czasami surowa, też była taka jak my i po prostu chce nas przestrzec przed błędami, które ona niegdyś popełniła.

pszczółka24 | 2012-01-06

Kolejna wspaniała książka Pani Katarzyny Majgier . Nie jest zbyt długa , ale bardzo wciągająca . Gorąco polecam . :)

Angelika | 2011-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2010-2013
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Książka rewelacyjna. Polecm wszystkim ;D

kropeczkawiki | 2013-07-31

Książka SZ.P Katarzyny Majgier jest moją ulubioną książką...czytało mi się ją bardzo relaksująco,jak i przyjemnie...Właśnie ta książka wyciąganieła mnie od szarej i nudnej rzeczywistości...same ,,marzycielki''sprawiły,że ta książka`ze strony na strone stawiała mnie w coraz większym napięciu:)Uważam,że jeśli nie było by takich właśnie książek,książki by nie istniały.Myślę,że pani Katarzyna Majgier pisała tę oto książke z własnych doswiadczeń...ale kto to wie...wolę o tym nie myśleć i rozkoszować się jej tutułem,okładką...a co najważniejsze rodziałami.Z rozdziału na rozdział ta książka stawała się coraz lepsza i lepsza...w moim..choć krótkim życiu nie czytałam tak dobrej książki jak ta:)Gorąco polecam;)Nie jest to książka pisana przez ,,amatorke''lecz przez prawdziwą pisarkę:)Te słowa kieruje do tych wszystkich ludzi którzy to czytają:nie rezygnujcie z zajęć domowych,ale choć raz dziennie na godzine sięgnijcie po tą właśnie książkę,jest cudowna:)Jeszcze raz polecam;-P