Poliksena i prosiaczek

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Polissena del porcello
83-7469-401-7
Kornelia

Jedenastoletnia Poliksena, córka zamożnego kupca z Cepaluny, żyje w dostatku i szczęściu wraz z dwiema siostrami. Pewnego okropnego dnia podczas zabawy z koleżankami dowiaduje się, że jest znajdą przyniesioną od sióstr zakonnych. Dziewczynka ucieka z domu i rozpoczyna długą podróż w poszukiwaniu prawdziwych rodziców. Wskazówkami w tej wyprawie są przedmioty z koszyka, w którym leżała mała Poliksena, gdy znalazły ją zakonnice. Razem z nową przyjaciółką Lukrecją, jej Zwierzętami-Akrobatami i prosiaczkiem Rumiankiem przemierza baśniowy świat, spotyka piratów i trafia na królewski dwór! Kim są rodzice Polikseny? Kim jest bohaterka - córką biednego rybaka czy księżniczką, następczynią tronu...?
Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj... To Twoja pierwsza, najważniejsza książka!

Akcja tej tajemniczej historii toczy się szybko i czyta się ją z zapartym tchem, by czym prędzej dotrzeć do rozwikłania kolejnych zagadek. Poliksena stara się dociec prawdy, podróżując po wielkim baśniowym świecie, a znajduje ją w swoim domu, niczym bohater „Alchemika” Paulo Coelho.

Drzewo | 2016-06-11

Minęło już trochę czasu odkąd czytałam tą książkę, ale w mojej pamięci zapisała się jako wyjątkowa. Była oryginalna, mimo że wydawało się, że korzysta ze znanych i utartych schematów.

Dauphin | 2015-02-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Niespodziewane zakończenie! Bohaterka "zatacza wielkie koło". Jakbym miała komuś streścić książkę, zajęło by to parę godzin.

Kiara | 2016-01-22
Iohanna | 2016-01-02