Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów

Okładka książki Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów Lester Neil Smith
Okładka książki Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów
Lester Neil Smith Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Star Wars: Gwiezdne wojny
Lando Calrissian and the Mindharp of Sharu
Amber
1998-01-01
1998-01-01
Andrzej Syrzycki
star wars

Nie taka zła jak się obawiałem, choć bywały kwiatki w stylu dinozaurów, no ale w Nowej Nadziei było i o kaczkach. Nie jest to najlepsza rzecz w dorobku Smitha, który przecież był fundatorem Nagrody Prometeusza za twórczość antyautorytarną, ale jakaś tam przygodówka jest.

To była książka dziwna kropka Z jednej strony wcale się nie dłużyła jakoś specjalnie, ale też nie porywała. klimatu Gwiezdnych Wojen też w niej w ogóle nie było. W ogólnym rozrachunku książka nie zasłużyła na ocenę większą niż 5/10, ale też nie gryzła za bardzo w oczy. No i dużo poczucia humoru, zwłaszcza w ustach Calrissiana. I raczej nie palę się zbytnio do zapoznania się z kolejnymi częściami trylogii. Kiedyś. Kiedyś. Za lat może parę :D

Do pewnego momentu nawet wciąga, później rozczarowuje. Rozumiem, że nie jestem już targetem, ale nawet od literatury dla młodzieży oczekiwałbym zgrabniejszego domykania wątków i fabuły. Przesłuchałem tylko dlatego, że darmowy audiobook krąży po inetrnecie.

Lando ma swoje śmieszne przygody, a wszyscy śmiali się i dokazywali... - trzymajcie się jak najdalej od ksiązeczek z nim ;)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019. Przeczytałem jakieś chore ilości książek z serii Star Wars...

Nie jest jakaś szczególna, ale nie jest zła - nawet powiedziałbym, że interesująca. Chyba nie zasłużyła na swoją złą sławę (a przynajmniej pierwsza część z trylogii - zobaczymy co będzie dalej). Krótka, lekka...no oczywiście zirytowałem się, że Lando nie zadał pytania "dlaczego to mnie niby macie zwerbować do tego zadania"...ale reszta spoko. Wymagania mi się obniżyły lekko po tym, jak dowiedziałem się, że była napisana na początku lat osiemdziesiątych - czyli była pewnie jedną z pierwszych w uniwersum.

Na półkach: , , , , , , ,

Pierwsza część Trylogii Landa. Czytałam ją jakieś 10 lat temu i nie mogłam przez nią przebrnąć. Jednak w ubiegłym roku przemogłam się i znów sięgnęłam po całą trylogię i okazało się, że książka nie jest wcale taka zła. Cała trylogia szczerze mówiąc jest całkiem interesująca. Nic nie jest wiadome na początku. Książka została napisana w 1983 roku, więc jest jedną z pierwszych, które starały się rozwinąć uniwersum SW.

Jako dzieciakowi mi się podobała, jednak dziś z perspektywy czasu to zostało mi za mało po niej by rozpamiętywać.

Przedstawienie Lando dość jednowymiarowe, ale postać budzi sympatię. Przedstawiony świat i przygoda nieszczególnie fascynujący, ale zdobiono trochę zwrotów akcji i w miarę da się przeczytać.

• Gwiezdne wojny
  • Science Fiction
  • Star Wars

Dodaj cytat z książki Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów