Lando Calrissian i Myśloharfa Sharów

Tłumaczenie: Andrzej Syrzycki
Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Lando Calrissian and the Mindharp of Sharu
star wars
Drzewko

Lando Calrissian dowiaduje się, że w niedostępnych ruinach na jednej z planet systemu Rafa ukryty jest bezcenny skarb - Myśloharfa Sharów. Dzięki niej mógłby odkryć tajemnice wysoko rozwiniętej cywilizacji dawno umarłego ludu. Wyruszając „Sokołem Millenium” na Rafę Cztery, Lando nie podejrzewa, że padł ofiarą spisku...

Pierwsza część Trylogii Landa. Czytałam ją jakieś 10 lat temu i nie mogłam przez nią przebrnąć. Jednak w ubiegłym roku przemogłam się i znów sięgnęłam po całą trylogię i okazało się, że książka nie jest wcale taka zła. Cała trylogia szczerze mówiąc jest całkiem interesująca. Nic nie jest wiadome na początku. Książka została napisana w 1983 roku, więc jest jedną z pierwszych, które starały się rozwinąć uniwersum SW.

Ludzik83 | 2011-11-28

Jako dzieciakowi mi się podobała, jednak dziś z perspektywy czasu to zostało mi za mało po niej by rozpamiętywać.

Morte | 2016-11-17
Na półkach: Star warsy, Przeczytane