Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona

Okładka książki Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona Lester Neil Smith
Okładka książki Lando Calrissian i Ogniowicher Oseona
Lester Neil Smith Wydawnictwo: Amber Seria: Star Wars: Gwiezdne wojny fantasy, science fiction
Star Wars: Gwiezdne wojny
Lando Calrissian and the Flamewind of Oseon
Amber
1999-01-01
1999-01-01
Andrzej Syrzycki
star wars

1966

Chyba najsłabsza z trylogii, ale ma dobry, pulpowy klimat.

Chyba najsłabsza z trylogii, ale ma dobry, pulpowy klimat.

Słabiutka pozycja z Lando w roli głównej. Trzymać się z daleka ;)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019. Przeczytałem jakieś chore ilości książek z serii Star Wars...

Słabiutka pozycja z Lando w roli głównej. Trzymać się z daleka ;)

Takie sobie, banalne i pop-cornowe czytadło. Lando jest momentami smieszny a momentami irytujący. Robot jest czasem smieszny a czasem irytujący. I cała ta historyjka ten jest czasem ciekawa a czasem irytująca ("Nie mów do mnie Mistrzu!!" - no ile razy można?!).
Gdyby nie Lando to książka mogła by się nazywać "Jan Kowalski i burza z piorunami", ponieważ odwołań do SW nie ma tutaj wcale. Z drugiej strony czego się spodziewać skoro EU jeszcze praktycznie nie istniało.
Tak naprawdę to nie można tego nazwać pozycją obowiązkową nawet dla najzagorzalszych fanów Gwiezdnych Wojen, więc cała reszta tym bardziej powinna sobie odpuścić :)

Druga część przygód Lando (postać z drugiej odsłony sagi Gwiezdnych wojen). Historia prosta jak cep. Mogłaby być krótkim odpowiadaniem. Mniej jest od poprzedniego tomu budowania świata, a wieksze jest nastawienie na intrygę.

Niestety książka jest w pewnym stopniu kontynuacją poprzedniej książki głównie poprzez wprowadzone w niej postacie, ale niezbyt powieść z tego korzysta.

Po raz kolejny muszę stwierdzić, że w sumie spoko. Bez szału, ale nie jest tak źle jak mówił Dakan :P
Czytadełko, ale fun jest i nawet przyjemnie.

Czytadełko, ale fun jest i nawet przyjemnie.

Na półkach: , , , , , , ,

Druga cześć Trylogii Landa. Nie bądźmy dla niej tacy surowi w końcu rok 1983, kiedy powstawała to początki kreowania świata Wojen Gwiezdnych.

• Gwiezdne Wojny
  • Gwiezdne wojny