Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7,37 (2300 ocen i 84 opinie)
tłumaczenie
R.Bernsteinowa
Anne of Green Gables / Anne of Avonlea
Barbara

"Ania z Zielonego Wzgórza" Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie...

"Ania z Zielonego Wzgórza"
Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej.

"Ania z Avonlea"
Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatii podopiecznych - a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy... Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze. Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Etta i Otto i Russell i James
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Nie ma nieba
  • Podziemny labirynt
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Wyspa
  • Fangirl
  • Sekret Sonji
  • Inna dusza
  • Tajemnica domu Helclów
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

7,5 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
MountainTobacco | 2014-04-18

Oto historia, w której można się schować. Przeczekać pomiędzy jej stronicami każde zło. W tym stworzonym przez Lucy Maud Montgomery świecie, w którym nie ma złych ludzi, ani brzydkich krajobrazów. Bowiem wszystko można przecież zmienić jedynie z pomocą "odrobiny wyobraźni". Odchylając strony tej powieści poczujemy się bezpieczni, zawsze już bowiem będziemy mogli powrócić na Zielone Wzgórze... To była ulubiona książka mojej mamy. W starej wersji, jeszcze ze szkicami, które wykonał Pan Bogdan Zieleniec piórkiem...

Anika | 2013-03-10

Książka mojego dzieciństwa. Będąc dziewięcioletnią dziewczynką zaczytywałam się w przygodach rudowłosej Ani. Przeczytałam wszystkie części.Cała seria jest rewelacyjna.

Caroline | 2013-08-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jedna z lepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
A byłam do niej taka uprzedzona..
Wszyscy czytali "Anię", ja wolałam coś ciekawszego..
Nie chciałam być taka jak wszyscy i tyle :)

Historia sieroty, którą w wyniku pomyłki adoptowali Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Dziewczyna usiłuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Znajduje tu wielu przyjaciół. Możemy przeczytać tutaj wiele ciekawych historii.

Polecam szczególnie dla dzieci z podstawówki.
Ja przeczytałam to pod jej koniec z powodu 'uprzedzenia' .
I byłam zachwycona.
Przeczytałam całą serię jednym tchem, ale posiadam w mojej domowej biblioteczce tylko jedną część..

Emisunflower | 2013-12-08
Przeczytana: 05 marca 2009

Rewelacyjna książka , miło było przenieść się z Anią na Zielone Wzgórze. Dziewczynka była sierotą , adoptowali ją Maryla i Mateusz Cuthbert . Którzy pragnęli chłopca , lecz los chciał że trafili przez przypadek na rudowłosą dziewczynkę , pokochali ją niemal od razu . Mimo że Ania Shirley sprawiała na początku sporo kłopotów , była dobrym dzieckiem . Miała przyjaciółkę od serca Dianę Berry . Obie dogadywały się bez słów . Niejaki Gilbert Blythe , zakochał się w Ani , którą nazwał " marchewą " . Polecam :D

Iza | 2015-02-01

Książki mojego dzieciństwa. Kochałam Anię miłością wielką i nieskończoną. Jej rudość, sierocy los, rozmarzone niedopasowanie było dla mnie niesamowicie pozytywnym sygnałem, że .."nie od razu Rzym zbudowano.." . Historia Ani uczy w prosty sposób szukania w innych wyjątkowych cech, nie odrzucania kogoś tylko z powodu wyglądu, urodzenia. Okazuje się, że rudowłosa sierota jest świetną bohaterką. I te sielskie klimaty Zielonego Wzgórza.. Kto by pomyślał, że niemal tak będę mieszkać ?

Basia_Pelc | 2013-03-27

Klasyczna, przezabawna, przeurocza i słodko-gorzka opowieść o marchewkowowłosej dziewczynce. Nigdy nie zapomnę jej farbowania włosów - w efekcie wyszły zielone. Och, jak chciałabym się tam znaleźć i mieć w posiadaniu jej bezkresną wyobraźnię...

Amoretta | 2014-08-18

Cudowna powieść z dzieciństwa i młodzieńczego wieku. Gilbert i jego miłość do Ani jest powodem do zakochania się w późniejszych, bardziej dojrzałych romansach. Z Anią z Zielonego Wzgórza dorastałam, studiowałam, opłakiwałam bliskich i podejmowałam pierwszą pracę. Kocham tą serię za ponadczasowość.

ewula | 2013-06-04

To już po prostu klasyka;-)

wiola | 2014-06-14

nic dodać nic ująć jako młoda dziewczyna dostałam pierwszy tom na urodziny od mamy od tamtej pory tom jest wciąż na półce a ja mam nadzieje przekazać ją mojej córce jak podrośnie bo do tej rozkapryszonej pannicy i jej historii można się zaśmiewać

Magdalena | 2011-05-04

Bardzo mi się podoba. I to wydanie, i książka. Mimo wszystko, zielone włosy Ani zapamiętam do końca życia.