Lubimyczytać.pl to:

Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
7.34 (1903 ocen i 65 opinii)

Opis książki

"Ania z Zielonego Wzgórza" Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców...

"Ania z Zielonego Wzgórza"
Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej.

"Ania z Avonlea"
Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatii podopiecznych - a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy... Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze. Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Anika | 2013-03-10

Książka mojego dzieciństwa. Będąc dziewięcioletnią dziewczynką zaczytywałam się w przygodach rudowłosej Ani. Przeczytałam wszystkie części.Cała seria jest rewelacyjna.

Caroline | 2013-08-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jedna z lepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
A byłam do niej taka uprzedzona..
Wszyscy czytali "Anię", ja wolałam coś ciekawszego..
Nie chciałam być taka jak wszyscy i tyle :)

Historia sieroty, którą w wyniku pomyłki adoptowali Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Dziewczyna usiłuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Znajduje tu wielu przyjaciół. Możemy przeczytać tutaj wiele ciekawych historii.

Polecam szczególnie dla dzieci z podstawówki.
Ja przeczytałam to pod jej koniec z powodu 'uprzedzenia' .
I byłam zachwycona.
Przeczytałam całą serię jednym tchem, ale posiadam w mojej domowej biblioteczce tylko jedną część..

Emisunflower | 2013-12-08
Przeczytana: 05 marca 2009

Rewelacyjna książka , miło było przenieść się z Anią na Zielone Wzgórze. Dziewczynka była sierotą , adoptowali ją Maryla i Mateusz Cuthbert . Którzy pragnęli chłopca , lecz los chciał że trafili przez przypadek na rudowłosą dziewczynkę , pokochali ją niemal od razu . Mimo że Ania Shirley sprawiała na początku sporo kłopotów , była dobrym dzieckiem . Miała przyjaciółkę od serca Dianę Berry . Obie dogadywały się bez słów . Niejaki Gilbert Blythe , zakochał się w Ani , którą nazwał " marchewą " . Polecam :D

Czytelnia-Basia_Pelc | 2013-03-27

Klasyczna, słodko-gorzka opowieść o marchewkowowłosej dziewczynce, przezabawna, przeurocza. Nigdy nie zapomnę jej farbowania włosów, które w efekcie wyszły zielone. Och jak chciałabym się tam znaleźć i mieć w posiadaniu jej bezkresną wyobraźnię.

Niezależnie od wieku, etapu życia w jakim się znajdujemy Ania z Zielonego Wzgórza-jej przygody, "złote myśli", bogata wyobraźnia, pogoda ducha, niewinna, szczera miłość do ludzi-sprawia, że śmiejemy się, wzruszamy, nabieramy optymizmu i chęci do życia... Jej losy odświeżane są przez mnie co jakiś czas, aby powrócić do świata bezwarunkowej miłości, przyjaźni oraz wspaniałych krajobrazów...

BlackAngel | 2014-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka mojego dzieciństwa. To ona nauczyła mnie jak piękne i cudowne może być czytanie książek. Montgomery napisała tą książkę w języku zrozumiałym dla dzieci jak i dla dorosłych. Powieść opowiadająca o jedenastoletniej, rudowłosej dziewczynce o niezwykłym charakterze. Bohaterka uczy nas jak iść przez życie, jak pokonywać problemy i nie załamywać się w trudnych chwilach. Uczy nas jak ważna jest nasza wyobraźnia, bo to właśnie dzięki niej świat jest piękniejszy.

Gdy zaczęłam wchodzić w wiek nastoletni, moja Mama kupiła mi nowe wydania cyklu o Ani. W swojej biblioteczce trzymała swoje egzemplarze (dwutomowe) - ze swoich lat młodości. Z czasem "odziedziczyłam" także i je i przyznam, że... jakoś lepiej mi się czyta te starsze wydanie. Może dlatego, że książka jako książka właśnie ma także swoją historię? Bo, że historia życia Ani z Zielonego Wzgórza jest wspaniała - mówić nie trzeba.

Karolinka | 2013-11-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Tak ta książka jest cudowna ! Powiem tak : dzięki tej książce pokochałam czytanie. Byłam w 6 klasie gdy miałam to jako lekture. Nigdy nie przepadałam za czytaniem, ponieważ mnie to nudziło. Lektury czytałam z przymusu. Do tej też sie tak odnosiłam. Ale tak mnie ona zachwyciła,że pokochałam czytanie i teraz nie wyobrażam Sobie Życia bez książek. Ksiązki są dla mnie spokojem, czymś o czym mogę zapomnieć i przenieść sie w inny świat, zapomnieć o wszystkim i odpocząć. Są dla mnie ważne. Ta ksiązka mnie tak bardzo wciągnęła,że przeczytałam kolejne częsci. Ale ta ksiązka zmieniła moje Życie na lepsze, ponieważ nigdy bym się wtedy nie spodziewała że tak zainteresuje mnie czytanie ksiązek. Ksiązka ogólnie jest czarująca i momentami wzruszająca. Bardzo ją uwielbiam i znam ją na pamięć, a czytałam ją tylko raz. Polecam osobom, które jej jeszcze nie przeczytały, a są takie na pewno. Pozdrawiam ;]

Aneta | 2012-02-14

Nie potrafię powiedzieć,kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po tę książkę. Wiem,że kiedy sięgnęłam już po nią raz,zawsze co jakiś czas musiałam do niej wracać. Dowodem tego jest zniszczona okładka,latające we wszystkie strony kartki. Gdzie ta książka ze mną nie była,czego nie przeżyła... ;-)) Dla dziewczynki,a potem nastolatki,teraz już dorosłej kobiety,"Ania z Zielonego Wzgórza" zawsze była,jest i będzie,żywym wspomnieniem dzieciństwa. Uwielbiam czytać o przygodach Ani Shirley,a także kibicować Gilbertowi,aby w końcu odnalazł drogę do pojednania z Anią.
Uwielbiam te żywe dialogi i wartką akcję. Jedyne,co w książce przeczytałam tylko raz,mimo tych wielu powrotów do lektury,był to pierwszy rozdział. Od zawsze był dla mnie za nudny. ;-)) Za to reszta książki...? Fenomenalna! :-))

sweeciak | 2013-08-26
Przeczytana: 09 lutego 2010

Anię z Zielonego Wzgórza zna chyba każdy, jak dla mnie jest to pozycja obowiązkowa do przeczytania. Jest to także moja ulubiona książka, do której często wracam mimo swojego wieku :)

Jeśli zatem chcecie poczuć niezapomniany klimaty i przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę z lekturą to polecam stare tłumaczenie R. Bernsteinowa. Uczta duszy murowana.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku