Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Autor:
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2)
tłumaczenie
R.Bernsteinowa
Anne of Green Gables / Anne of Avonlea
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
7.35 (2021 ocen i 68 opinii)

Opis książki

"Ania z Zielonego Wzgórza" Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie m...

"Ania z Zielonego Wzgórza"
Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej.

"Ania z Avonlea"
Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatii podopiecznych - a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy... Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze. Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Polecamy

Opinie czytelników
MountainTobacco | 2014-04-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Oto historia, w której można się schować. Przeczekać pomiędzy jej stronicami każde zło. W tym stworzonym przez Lucy Maud Montgomery świecie, w którym nie ma złych ludzi, ani brzydkich krajobrazów. Bowiem wszystko można przecież zmienić jedynie z pomocą "odrobiny wyobraźni". Odchylając strony tej powieści poczujemy się bezpieczni, zawsze już bowiem będziemy mogli powrócić na Zielone Wzgórze... To była ulubiona książka mojej mamy. W starej wersji, jeszcze ze szkicami, które wykonał Pan Bogdan Zieleniec piórkiem...

Anika | 2013-03-10

Książka mojego dzieciństwa. Będąc dziewięcioletnią dziewczynką zaczytywałam się w przygodach rudowłosej Ani. Przeczytałam wszystkie części.Cała seria jest rewelacyjna.

Caroline | 2013-08-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jedna z lepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
A byłam do niej taka uprzedzona..
Wszyscy czytali "Anię", ja wolałam coś ciekawszego..
Nie chciałam być taka jak wszyscy i tyle :)

Historia sieroty, którą w wyniku pomyłki adoptowali Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Dziewczyna usiłuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Znajduje tu wielu przyjaciół. Możemy przeczytać tutaj wiele ciekawych historii.

Polecam szczególnie dla dzieci z podstawówki.
Ja przeczytałam to pod jej koniec z powodu 'uprzedzenia' .
I byłam zachwycona.
Przeczytałam całą serię jednym tchem, ale posiadam w mojej domowej biblioteczce tylko jedną część..

Emisunflower | 2013-12-08
Przeczytana: 05 marca 2009

Rewelacyjna książka , miło było przenieść się z Anią na Zielone Wzgórze. Dziewczynka była sierotą , adoptowali ją Maryla i Mateusz Cuthbert . Którzy pragnęli chłopca , lecz los chciał że trafili przez przypadek na rudowłosą dziewczynkę , pokochali ją niemal od razu . Mimo że Ania Shirley sprawiała na początku sporo kłopotów , była dobrym dzieckiem . Miała przyjaciółkę od serca Dianę Berry . Obie dogadywały się bez słów . Niejaki Gilbert Blythe , zakochał się w Ani , którą nazwał " marchewą " . Polecam :D

Czytelnia-Basia_Pelc | 2013-03-27

Klasyczna, słodko-gorzka opowieść o marchewkowowłosej dziewczynce, przezabawna, przeurocza. Nigdy nie zapomnę jej farbowania włosów, które w efekcie wyszły zielone. Och jak chciałabym się tam znaleźć i mieć w posiadaniu jej bezkresną wyobraźnię.

Gdy zaczęłam wchodzić w wiek nastoletni, moja Mama kupiła mi nowe wydania cyklu o Ani. W swojej biblioteczce trzymała swoje egzemplarze (dwutomowe) - ze swoich lat młodości. Z czasem "odziedziczyłam" także i je i przyznam, że... jakoś lepiej mi się czyta te starsze wydanie. Może dlatego, że książka jako książka właśnie ma także swoją historię? Bo, że historia życia Ani z Zielonego Wzgórza jest wspaniała - mówić nie trzeba.

Niezależnie od wieku, etapu życia w jakim się znajdujemy Ania z Zielonego Wzgórza-jej przygody, "złote myśli", bogata wyobraźnia, pogoda ducha, niewinna, szczera miłość do ludzi-sprawia, że śmiejemy się, wzruszamy, nabieramy optymizmu i chęci do życia... Jej losy odświeżane są przez mnie co jakiś czas, aby powrócić do świata bezwarunkowej miłości, przyjaźni oraz wspaniałych krajobrazów...

wiola | 2014-06-14

nic dodać nic ująć jako młoda dziewczyna dostałam pierwszy tom na urodziny od mamy od tamtej pory tom jest wciąż na półce a ja mam nadzieje przekazać ją mojej córce jak podrośnie bo do tej rozkapryszonej pannicy i jej historii można się zaśmiewać

BlackAngel | 2014-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka mojego dzieciństwa. To ona nauczyła mnie jak piękne i cudowne może być czytanie książek. Montgomery napisała tą książkę w języku zrozumiałym dla dzieci jak i dla dorosłych. Powieść opowiadająca o jedenastoletniej, rudowłosej dziewczynce o niezwykłym charakterze. Bohaterka uczy nas jak iść przez życie, jak pokonywać problemy i nie załamywać się w trudnych chwilach. Uczy nas jak ważna jest nasza wyobraźnia, bo to właśnie dzięki niej świat jest piękniejszy.

Karolinka | 2013-11-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Tak ta książka jest cudowna ! Powiem tak : dzięki tej książce pokochałam czytanie. Byłam w 6 klasie gdy miałam to jako lekture. Nigdy nie przepadałam za czytaniem, ponieważ mnie to nudziło. Lektury czytałam z przymusu. Do tej też sie tak odnosiłam. Ale tak mnie ona zachwyciła,że pokochałam czytanie i teraz nie wyobrażam Sobie Życia bez książek. Ksiązki są dla mnie spokojem, czymś o czym mogę zapomnieć i przenieść sie w inny świat, zapomnieć o wszystkim i odpocząć. Są dla mnie ważne. Ta ksiązka mnie tak bardzo wciągnęła,że przeczytałam kolejne częsci. Ale ta ksiązka zmieniła moje Życie na lepsze, ponieważ nigdy bym się wtedy nie spodziewała że tak zainteresuje mnie czytanie ksiązek. Ksiązka ogólnie jest czarująca i momentami wzruszająca. Bardzo ją uwielbiam i znam ją na pamięć, a czytałam ją tylko raz. Polecam osobom, które jej jeszcze nie przeczytały, a są takie na pewno. Pozdrawiam ;]

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku