Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Autor:
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2)
tłumaczenie
R.Bernsteinowa
Anne of Green Gables / Anne of Avonlea
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
7,37 (2199 ocen i 79 opinii)

Opis książki

"Ania z Zielonego Wzgórza" Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie...

"Ania z Zielonego Wzgórza"
Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej.

"Ania z Avonlea"
Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatii podopiecznych - a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy... Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze. Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MountainTobacco | 2014-04-18

Oto historia, w której można się schować. Przeczekać pomiędzy jej stronicami każde zło. W tym stworzonym przez Lucy Maud Montgomery świecie, w którym nie ma złych ludzi, ani brzydkich krajobrazów. Bowiem wszystko można przecież zmienić jedynie z pomocą "odrobiny wyobraźni". Odchylając strony tej powieści poczujemy się bezpieczni, zawsze już bowiem będziemy mogli powrócić na Zielone Wzgórze... To była ulubiona książka mojej mamy. W starej wersji, jeszcze ze szkicami, które wykonał Pan Bogdan Zieleniec piórkiem...

Anika | 2013-03-10

Książka mojego dzieciństwa. Będąc dziewięcioletnią dziewczynką zaczytywałam się w przygodach rudowłosej Ani. Przeczytałam wszystkie części.Cała seria jest rewelacyjna.

Caroline | 2013-08-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jedna z lepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
A byłam do niej taka uprzedzona..
Wszyscy czytali "Anię", ja wolałam coś ciekawszego..
Nie chciałam być taka jak wszyscy i tyle :)

Historia sieroty, którą w wyniku pomyłki adoptowali Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Dziewczyna usiłuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Znajduje tu wielu przyjaciół. Możemy przeczytać tutaj wiele ciekawych historii.

Polecam szczególnie dla dzieci z podstawówki.
Ja przeczytałam to pod jej koniec z powodu 'uprzedzenia' .
I byłam zachwycona.
Przeczytałam całą serię jednym tchem, ale posiadam w mojej domowej biblioteczce tylko jedną część..

Emisunflower | 2013-12-08
Przeczytana: 05 marca 2009

Rewelacyjna książka , miło było przenieść się z Anią na Zielone Wzgórze. Dziewczynka była sierotą , adoptowali ją Maryla i Mateusz Cuthbert . Którzy pragnęli chłopca , lecz los chciał że trafili przez przypadek na rudowłosą dziewczynkę , pokochali ją niemal od razu . Mimo że Ania Shirley sprawiała na początku sporo kłopotów , była dobrym dzieckiem . Miała przyjaciółkę od serca Dianę Berry . Obie dogadywały się bez słów . Niejaki Gilbert Blythe , zakochał się w Ani , którą nazwał " marchewą " . Polecam :D

Basia_Pelc | 2013-03-27

Klasyczna, słodko-gorzka opowieść o marchewkowowłosej dziewczynce, przezabawna, przeurocza. Nigdy nie zapomnę jej farbowania włosów, które w efekcie wyszły zielone. Och jak chciałabym się tam znaleźć i mieć w posiadaniu jej bezkresną wyobraźnię.

Amoretta | 2014-08-18

Cudowna powieść z dzieciństwa i młodzieńczego wieku. Gilbert i jego miłość do Ani jest powodem do zakochania się w późniejszych, bardziej dojrzałych romansach. Z Anią z Zielonego Wzgórza dorastałam, studiowałam, opłakiwałam bliskich i podejmowałam pierwszą pracę. Kocham tą serię za ponadczasowość.

ewula | 2013-06-04

To już po prostu klasyka;-)

Iza | 2015-02-01

Książki mojego dzieciństwa. Kochałam Anię miłością wielką i nieskończoną. Jej rudość, sierocy los, rozmarzone niedopasowanie było dla mnie niesamowicie pozytywnym sygnałem, że .."nie od razu Rzym zbudowano.." . Historia Ani uczy w prosty sposób szukania w innych wyjątkowych cech, nie odrzucania kogoś tylko z powodu wyglądu, urodzenia. Okazuje się, że rudowłosa sierota jest świetną bohaterką. I te sielskie klimaty Zielonego Wzgórza.. Kto by pomyślał, że niemal tak będę mieszkać ?

Niezależnie od wieku, etapu życia w jakim się znajdujemy Ania z Zielonego Wzgórza-jej przygody, "złote myśli", bogata wyobraźnia, pogoda ducha, niewinna, szczera miłość do ludzi-sprawia, że śmiejemy się, wzruszamy, nabieramy optymizmu i chęci do życia... Jej losy odświeżane są przez mnie co jakiś czas, aby powrócić do świata bezwarunkowej miłości, przyjaźni oraz wspaniałych krajobrazów...

wiola | 2014-06-14

nic dodać nic ująć jako młoda dziewczyna dostałam pierwszy tom na urodziny od mamy od tamtej pory tom jest wciąż na półce a ja mam nadzieje przekazać ją mojej córce jak podrośnie bo do tej rozkapryszonej pannicy i jej historii można się zaśmiewać

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku