Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Ania z Zielonego Wzgórza / Ania z Avonlea

Autor:
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2)
tłumaczenie
R.Bernsteinowa
Anne of Green Gables / Anne of Avonlea
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
Barbara
7,36 (2125 ocen i 74 opinie)

Opis książki

"Ania z Zielonego Wzgórza" Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie m...

"Ania z Zielonego Wzgórza"
Gdy Maryla i Mateusz Cuthbertowie decydują się przygarnąć chłopca z sierocińca, nie mają pojęcia, że od tej pory ich życie wypełnią niespodzianki. Zaczyna się od tego, że na Zielone Wzgórze w Avonlea przybywa nie chłopiec, lecz jedenastoletnia rudowłosa dziewczynka. Ania to osóbka o nieprzeciętnym temperamencie i wybujałej fantazji. Jej obecność wywróci życie mieszkańców Avonlea do góry nogami, a Zielone Wgórze nigdy nie będzie takie jak dawniej.

"Ania z Avonlea"
Ania powraca do Avonlea, by uczyć w tamtejszej szkole. Szybko okazuje się jednak, że praca nauczyciela to prawdziwe wyzwanie. Świeże upieczona nauczycielka będzie musiała zaskarbić sobie sympatii podopiecznych - a są wśród nich urwisy, złośliwcy i fajtłapy... Na szczęście zdarzają się i bratnie dusze. Ania nawiązuje nowe przyjaźnie, popada w nowe tarapaty i zaczyna zdawać sobie sprawę, że coraz bardziej zależy jej na pewnym chłopaku...

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na potrzeby LC

Polecamy

Opinie czytelników
MountainTobacco | 2014-04-18
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Oto historia, w której można się schować. Przeczekać pomiędzy jej stronicami każde zło. W tym stworzonym przez Lucy Maud Montgomery świecie, w którym nie ma złych ludzi, ani brzydkich krajobrazów. Bowiem wszystko można przecież zmienić jedynie z pomocą "odrobiny wyobraźni". Odchylając strony tej powieści poczujemy się bezpieczni, zawsze już bowiem będziemy mogli powrócić na Zielone Wzgórze... To była ulubiona książka mojej mamy. W starej wersji, jeszcze ze szkicami, które wykonał Pan Bogdan Zieleniec piórkiem...

Anika | 2013-03-10

Książka mojego dzieciństwa. Będąc dziewięcioletnią dziewczynką zaczytywałam się w przygodach rudowłosej Ani. Przeczytałam wszystkie części.Cała seria jest rewelacyjna.

Caroline | 2013-08-02
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Jedna z lepszych książek, jakie w życiu przeczytałam.
A byłam do niej taka uprzedzona..
Wszyscy czytali "Anię", ja wolałam coś ciekawszego..
Nie chciałam być taka jak wszyscy i tyle :)

Historia sieroty, którą w wyniku pomyłki adoptowali Maryla i Mateusz Cuthbertowie. Dziewczyna usiłuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Znajduje tu wielu przyjaciół. Możemy przeczytać tutaj wiele ciekawych historii.

Polecam szczególnie dla dzieci z podstawówki.
Ja przeczytałam to pod jej koniec z powodu 'uprzedzenia' .
I byłam zachwycona.
Przeczytałam całą serię jednym tchem, ale posiadam w mojej domowej biblioteczce tylko jedną część..

Emisunflower | 2013-12-08
Przeczytana: 05 marca 2009

Rewelacyjna książka , miło było przenieść się z Anią na Zielone Wzgórze. Dziewczynka była sierotą , adoptowali ją Maryla i Mateusz Cuthbert . Którzy pragnęli chłopca , lecz los chciał że trafili przez przypadek na rudowłosą dziewczynkę , pokochali ją niemal od razu . Mimo że Ania Shirley sprawiała na początku sporo kłopotów , była dobrym dzieckiem . Miała przyjaciółkę od serca Dianę Berry . Obie dogadywały się bez słów . Niejaki Gilbert Blythe , zakochał się w Ani , którą nazwał " marchewą " . Polecam :D

książek: 2038
Basia_Pelc | 2013-03-27

Klasyczna, słodko-gorzka opowieść o marchewkowowłosej dziewczynce, przezabawna, przeurocza. Nigdy nie zapomnę jej farbowania włosów, które w efekcie wyszły zielone. Och jak chciałabym się tam znaleźć i mieć w posiadaniu jej bezkresną wyobraźnię.

Amoretta | 2014-08-18

Cudowna powieść z dzieciństwa i młodzieńczego wieku. Gilbert i jego miłość do Ani jest powodem do zakochania się w późniejszych, bardziej dojrzałych romansach. Z Anią z Zielonego Wzgórza dorastałam, studiowałam, opłakiwałam bliskich i podejmowałam pierwszą pracę. Kocham tą serię za ponadczasowość.

Niezależnie od wieku, etapu życia w jakim się znajdujemy Ania z Zielonego Wzgórza-jej przygody, "złote myśli", bogata wyobraźnia, pogoda ducha, niewinna, szczera miłość do ludzi-sprawia, że śmiejemy się, wzruszamy, nabieramy optymizmu i chęci do życia... Jej losy odświeżane są przez mnie co jakiś czas, aby powrócić do świata bezwarunkowej miłości, przyjaźni oraz wspaniałych krajobrazów...

Weronika | 2014-08-05

Najpiękniejsza książka pod słońcem<3 Kiedy ją czytałam miałam ok. 12 lat... i zauroczyłam się. Miłość jaką obdarzyli ją Maryla i Mateusz, zaowocowała tym, że Ania stała się piękną, ale też i mądrą, i rozumną istotą. Trzeba też wspomnieć o pięknej miłości Giberta do Ani, która została w późniejszym czasie odwzajemniona. Przeczytałam całą serię "Ania..." i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że następne książki również urzekają rodzinnym szczęściem, tyle tylko, iż to już wielodzietna rodzina Ania i Gilberta. Miło się czyta o tym, że los często jest okrutny, ale potrafi też mile zaskoczyć...

Gdy zaczęłam wchodzić w wiek nastoletni, moja Mama kupiła mi nowe wydania cyklu o Ani. W swojej biblioteczce trzymała swoje egzemplarze (dwutomowe) - ze swoich lat młodości. Z czasem "odziedziczyłam" także i je i przyznam, że... jakoś lepiej mi się czyta te starsze wydanie. Może dlatego, że książka jako książka właśnie ma także swoją historię? Bo, że historia życia Ani z Zielonego Wzgórza jest wspaniała - mówić nie trzeba.

wiola | 2014-06-14

nic dodać nic ująć jako młoda dziewczyna dostałam pierwszy tom na urodziny od mamy od tamtej pory tom jest wciąż na półce a ja mam nadzieje przekazać ją mojej córce jak podrośnie bo do tej rozkapryszonej pannicy i jej historii można się zaśmiewać

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto