Ania z Zielonego Wzgórza. Ania z Avonlea

Okładka książki Ania z Zielonego Wzgórza. Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2) literatura piękna
literatura piękna
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-2)
Anne Of Green Gables. Anne Of Avonlea
Nasza Księgarnia
1970-06-01
1970-06-01
Rozalia Bernsteinowa
Ania z Zielonego Wzgórza obyczajowe

Pomimo tego że najpierw obejrzałam film i serial, książka mnie wciągnęła i miałam wrażenie że poznaję historię na nowo. Książka jest cudowna i mam zamiar przeczytać pozostałe tomy i żałuję że dopiero tak późno zdecydowałam się ją przeczytać bo zdecydowanie warto.

Nie wiem czy ktokolwiek poza mną tak sądzi... Dla mnie ta cała Ania jest po prostu irytująca.

Ania z Zielonego Wzgórza " była dla mnie zagadką, której nie potrafiłam zrozumieć. W szkole nie skusiłam się na książkę, bo zwyczajnie nie przepadałam za czytaniem lektur, wolałam sama wybierać tytuły, które chciałam czytać. Po tylu latach postanowiłam w końcu nadrobić, bo wstyd mówić, że nie czytało się "Ani z Zielonego Wzgórza". Teraz nie rozumiem jak ja mogłam tak długo czekać na poznanie tej przesympatycznej rudowłosej gaduły!
Ania przez pomyłkę trafia do domu Matyldy i Mateusza, którzy chcieli zaadoptować chłopca do pomocy w gospodarstwie. Trafiła im się natomiast rudowłosa dziewczyna imieniem Anna, która jednak od momentu poznania skradła serce Mateusza. Ania to marzycielka z głową w chmurach, która ma niezwykle bujną wyobraźnię, malowniczą fantazję, a przy tym wszystko potrafi pięknie ubrać w słowa. Niezwykle sympatyczna dziewczyna, która wzięta z pomyłki zostaje w rodzinie.
Jej perypetie to codzienne życie, poznawanie ludzi, zawieranie przyjaźni, szczególnie z Dianą, z którą to zostały najlepszymi przyjaciółkami, ale również poznawanie swoich wrogów, jak Gilbert, który nazwał ją Marchewką, czyli dotknął jej wrażliwej strefy włosów, na punkcie której zdecydowanie była wyczulona. Poprzysiągła sobie nienawidzić go za wyrządzoną jej krzywdę. Ania to bardzo sympatyczna dziewczyna, a jej wyobraźnia nie zna granic, co powoduje wiele zabawnych i fajnych sytuacji w jej życiu. Autorka pozwala nam poznać Ani od chwili przyjęcia do rodziny, aż do momentu wielkich zmian w jej życiu, do których scenariusz napisało samo życie.
Ania to przesympatyczna dziewczyna, której nie sposób nie polubić. Jej gadatliwość wyjątkowo przypadła mi do gustu, za to właśnie ją pokochałam, do tego jest bardzo mądra i potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji.
Jak ja mogłam pozwolić Ani, żeby tak długo czekała na mojej półce i poznać ją dopiero teraz. Wszystkim, którzy popełniają ten sam błąd co ja, polecam szybko nadrabiać zaległości!! Ja z pewnością nie będę zwlekała i już niebawem sięgnę po dalsze losy, które już mnie ciekawią.

Super

Super

Jedna z moich ulubionych lektur i jedna z pierwszych 'pełnoprawnie' przeczytanych książek.

REWELACJA!!!

REWELACJA!!!

Kto nie zna historii rudowłosej dziewczynki która przez przypadek trafia na Zielone Wzgórze. Książka pełen opisów perypetii tej wspaniałej dziewczynk. Żałuję że nigdy wcześniej jej nie przeczytałam. Polecam bardzo

Świetny dwupak, klasyka klasyki.

Świetny dwupak, klasyka klasyki.

Moje dzieciństwo i pierwsza przeczytana "pełnoprawna" książka, która rozbudziła we mnie miłość do książek trwającą po dziś dzień. Zawsze będę miała sentyment do Ani.

Książka mojego dzieciństwa . Oraz lektura szkolna . Bardzo lubiłam rozgadaną Anię z jej ogromną wyobraźnią