Okładka książki Milczące psy

historyczna
typ
papier
Łukasz Kuć
7,05 (172 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Powieść historyczna - wznowienie. Pozycja to szczególna - jedyna spośród książek autora - niedokończona praca literacka. Miała to być trylogia o zdrajcach-sprzedawczykach, którzy przekupieni "purpurowym srebrem" doprowadzili Polskę do utraty wolności. Książka zawiera cały pierwszy tom("WILK I KRUK"), dwa pierwsze rozdziały tomu II("WIEŻA"), oraz lapidarny skrót zamierzanego niegdyś dalszego...

Książka zawiera cały pierwszy tom("WILK I KRUK"), dwa pierwsze rozdziały tomu II("WIEŻA"), oraz lapidarny skrót zamierzanego niegdyś dalszego ciągu (dokończenie II tomu i cały III - "SREBRNE RUNO"). Jest także coś ekstra - swego rodzaju "kram z pomysłami", dzięki czemu czytelnik może poznać niejako "kuchnię pisarską" autora - pod tytułem: "okruchy szkiców" są tu fragmenty dialogów, szkice scen i opisów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Harald_Hardrade | 2012-05-22

Książka świetna - styl Łysiaka nie do podrobienia. Niestety zakończenie, a właściwie jego brak, rozczarowuje. Mimo wszystko gorąco polecam!

trycha | 2014-02-16
Przeczytana: marzec 2004

Powieść tak mistrzowsko napisana, tak przekonująco, że jako młodzian zacząłem wątpić w jej fikcyjność. Majstersztyk.

Inyeri | 2014-09-22

Książka bardzo trudna, zupełnie inna od pozostałych książek, które czytałam. Przede wszystkim narracja - na początku i na końcu rozdziału jest ona pierwszoosobowa, mówi obserwator na wieży (chociażby opisując swoje relacje z krukami), ale w pozostałej części książki zatraca się on, jest niewidoczny i w sumie mam dylemat, czy jest to dalej jego opowieść, czy autor tak płynnie przechodzi do narracji trzecioosobowej...
Kolejnym nurtującym mnie podczas czytania pytaniem to, który wątek tak naprawdę jest tym głównym, czy da się w ogóle taki wyróżnić. Jeżeli tak to wątek Imrego Kissa?, ale przecież z drugiej strony kobieta człowieka z wierzy, mówiąc, że główny bohater powieści się nie zakochuje mówi o Rybaku. A więc?
Nie licząc tych dylematów, książka w świetny sposób ukazuje czasy Stanisławowskie "od kuchni", wprowadza nas w prawdziwe realia i ukazuje oblicze o jakim, dziwnym trafem, historycy nie wspominają nam w szkołach. Powieść pozwala przede wszystkim zrozumieć wydarzenia tamtej...

Derufin | 2011-09-06
Przeczytana: 04 września 2011

Bardzo lubię tego pana, serio. Także jego felietony w "Uważam Rze". Bo spostrzeżenia, pomysły ma bardzo ciekawe. Tylko pisze w sposób zbyt... barokowy - za wiele tu słów, za wiele emocji, dygresji, skrętów-zakrętów...
Zapoznałem się z bardzo interesującą teorią, która stanowi trzon tej powieści. I starczy.
Ale doceniam autora - po prostu: to nie moja bajka. Ja wolę Myśliwskiego...

Gwidon40 | 2014-11-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

I znowu Łysiak, i znowu nie może byc obiektywnie, chociaż ja wiem ;). Z jednej strony szkoda, że książka jest nie dokończona, ale z drugiej strony może to i dobrze.

Grisznak | 2014-12-19

Fajna rzecz, a byłaby jeszcze lepsza, gdyby jednak autor ją skończył. A tak - pozostaje jednak uczucie, że ktoś nas zrobił w konia, wydając nieskończoną powieść.

iva2001 | 2013-02-15
Przeczytana: 2002 rok

Doskonała - choć nic nie przebije MW ...
Jak zwykle Łysiak każe wysilić szare komórki i rozwinąć sznury wyobraźni - dla mnie jedna z ciekawszych pozycji

Małgorzata | 2012-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Szkoda, że nie dokończona, bo zapowiadała się rewelacyjnie!

luka212 | 2014-11-08

Najbardziej chyba niedoceniona książka Waldemara Łysiaka. A powinna być arcydziełem.

Natanna | 2012-12-19
Przeczytana: 2007 rok

Dobra powieść historyczna. Czyta się b. dobrze. Szkoda, że niedokończona.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku