Okładka książki Milczące psy

historyczna
typ
papier
Łukasz Kuć
6.98 (153 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Powieść historyczna - wznowienie. Pozycja to szczególna - jedyna spośród książek autora - niedokończona praca literacka. Miała to być trylogia o zdrajcach-sprzedawczykach, którzy przekupieni "purpurowym srebrem" doprowadzili Polskę do utraty wolności. Książka zawiera cały pierwszy tom("WILK I KRUK"), dwa pierwsze rozdziały tomu II("WIEŻA"), oraz lapidarny skrót zamierzanego niegdyś dalszego ciągu...

Książka zawiera cały pierwszy tom("WILK I KRUK"), dwa pierwsze rozdziały tomu II("WIEŻA"), oraz lapidarny skrót zamierzanego niegdyś dalszego ciągu (dokończenie II tomu i cały III - "SREBRNE RUNO"). Jest także coś ekstra - swego rodzaju "kram z pomysłami", dzięki czemu czytelnik może poznać niejako "kuchnię pisarską" autora - pod tytułem: "okruchy szkiców" są tu fragmenty dialogów, szkice scen i opisów.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Harald_Hardrade | 2012-05-22

Książka świetna - styl Łysiaka nie do podrobienia. Niestety zakończenie, a właściwie jego brak, rozczarowuje. Mimo wszystko gorąco polecam!

trycha | 2014-02-16
Przeczytana: marzec 2004

Powieść tak mistrzowsko napisana, tak przekonująco, że jako młodzian zacząłem wątpić w jej fikcyjność. Majstersztyk.

Derufin | 2011-09-06
Przeczytana: 04 września 2011

Bardzo lubię tego pana, serio. Także jego felietony w "Uważam Rze". Bo spostrzeżenia, pomysły ma bardzo ciekawe. Tylko pisze w sposób zbyt... barokowy - za wiele tu słów, za wiele emocji, dygresji, skrętów-zakrętów...
Zapoznałem się z bardzo interesującą teorią, która stanowi trzon tej powieści. I starczy.
Ale doceniam autora - po prostu: to nie moja bajka. Ja wolę Myśliwskiego...

iva2001 | 2013-02-15
Przeczytana: 2002 rok

Doskonała - choć nic nie przebije MW ...
Jak zwykle Łysiak każe wysilić szare komórki i rozwinąć sznury wyobraźni - dla mnie jedna z ciekawszych pozycji

Małgorzata | 2012-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Szkoda, że nie dokończona, bo zapowiadała się rewelacyjnie!

Natanna | 2012-12-19
Przeczytana: 2007 rok

Dobra powieść historyczna. Czyta się b. dobrze. Szkoda, że niedokończona.

niektoinny | 2010-10-25

jedna z najlepszych powieści jakie czytałem w życiu....

PaweleM | 2014-08-02

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica