W rękach losu

Cykl: Rodzina Cutlerów (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Dawn
8371200641
villemo47

Książka ta to doskonała powieść obyczajowa, w której autorka w mistrzowski sposób opisuje pogmatwane losy dorastającej dziewczyny. Kiedy wydaje się, że w życiu rodziny Longchampsów otwiera się wreszcie nowy, szczęśliwy rozdział, Dawn przeżywa pierwszą, gorącą miłość, a nawet spełnia się jej najskrytsze marzenie, umiera jej matka i wszystko wali się w gruzy. Oddzielona od ukochanego brata, samotna i opuszczona, znowu musi stawić czoło podstępom losu, a zmagania te pozbawiają ją słodkiej dziewczęcej niewinności.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

książek: 1984
Morenka | 2016-03-01

Bardzo wciągnęły mnie losy bohaterów, tak bardzo, że nawet nie zauważyłam, kiedy skończyłam. Do tej pory nie za bardzo wiedziała, czy chce sięgnąć po powieści tej pisarki, ponieważ opinie czytelników są różne, od tych wychwalających wszystko w powieściach i tych krytykujących absolutnie wszystko. Ja lubię i już, nabrałam ochoty na kolejne powieści pisarki, nie tylko kontynuacje tego cyklu, ale także na inne :)

Całkiem dobra, nawet wciąga,

Która z babć jest gorsza? Babcia Cathy z Kwiatów na poddaszu czy babcia głównej bohaterki. Owe wymienione starsze panie są do siebie uderzająco podobne i widać, że wyszły z pod pióra pani Andrews. Końcówka zachęca do sprawdzenia dalszych losów Dawn.
Jak ktoś lubi klimaty pani Virginii to na pewno będzie zachwycony.

aga | 2013-10-15

Uwielbiam książki tej autorki, znowu mnie nie zawiodła. Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga niesamowicie.

oma | 2012-10-16
Przeczytana: 01 października 2012

Bardzo lubię Virginię Andrews i tym razem nie zawiodłam się. Zaskakujące losy rodziny i młodej dziewczyny.

kowalinka | 2013-01-20
Przeczytana: 2013 rok

Szybko się czyta i nie jest wymagająca, ale jakie naiwne są niektóre sytuacje to już historia!

kingajaskula | 2014-01-15
Przeczytana: 2010 rok