W rękach losu

Okładka książki W rękach losu Virginia Cleo Andrews
Okładka książki W rękach losu
Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Rebis Cykl: Rodzina Cutlerów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Cutlerów (tom 1)
1998-01-01
8371200641
Beata Jankowska-Rosadzińska
rodzina Cutlerów tajemnica córka

Ta książka jest mega świetna.
To jest taka seria książek. A napisała ją VIRGINIA C. ANDREWS. A tytuł książki brzmi: W RĘKACH LOSU. Muszę powiedzieć wam, że ta historia jest piękna i będę ją czytać dalej. Oczywiście dalsze serie.
Opis tej historii jest następujący:
W rękach losu to doskonała powieść obyczajowa, w której autorka w mistrzowski sposób opisuje pogmatwane losy dorastającej dziewczyny. Kiedy wydaje się, że w życiu rodziny Longchampsów otwiera się wreszcie nowy, szczęśliwy rozdział, Dawn przeżywa pierwszą, gorącą miłość, a nawet spełnia się jej najskrytsze marzenie, umiera jej matka i wszystko wali się w gruzy. Oddzielona od ukochanego brata, samotna i opuszczona, znowu musi stawić czoło podstępom losu, a zmagania te pozbawiają jej słodkiej dziewczęcej niewinności.
Ta historia pochłania czytanie, więc polecam. Moja ocena to: 1000 /1000.
Liczy 195 stron.

Ta książka jest mega świetna.
Opis tej historii jest następujący:

Pierwsza część nie była taka straszna, jak mogłoby się wydawać, chociaż sprawa porwania niemowlęcia przyjemna nie była :P

Dawn i Jimmy są rodzeństwem, ona ma 14 a on 16 lat. Wraz z rodzicami żyją na walizkach. Nie znają żadnych swoich krewnych a ich przeszłość okrywa mgła tajemnicy. To powtarzający się motyw w książkach Andrews. Gdy ich ojciec obejmuje posadę woźnego w prywatnej szkole, dzieciaki mogą podjąć tam naukę za darmo. Jednak nie jest to dla nich dobre towarzystwo o czym przekonują się boleśnie już pierwszego dnia. Dawn jest rozczulająco naiwna jak wszystkie główne bohaterki powieści Andrews. Cały jej świat wali się, gdy umiera matka. I to początek lawiny tragicznych wydarzeń w życiu tej dziewczyny. Z rodziną nie łączą jej więzy krwi, bowiem Dawn została porwana jako niemowlę. Pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny właścicieli dużego hotelu a jej chłopak i pierwsza miłość, okazuje się być jej bratem. Babka z piekła rodem, która trzyma wszystko żelazną ręką, rodzice bez charakteru i młodsza siostra, która jej nienawidzi. Czy może być gorzej? O tak i o tym przekona się nasza bohaterka.

Autorka napisała wiele sag rodzinnych opartych na tych samych utartych schematach lecz mimo to zawsze są one dość poruszające bo niosą za sobą tragiczne historie o sporym ładunku emocjonalnym. Pomimo początkowej irytacji wywołanej powielaniem tym samych wzorców oraz wyczuwalną infantylnością, dałam się porwać lawinie wydarzeń.
Ps. Niewątpliwie ulubionym konikiem autorki są stosunki kazirodcze. Skąd to skrzywienie?!

Kilka wątków jakby zapożyczonych z "Kawiatów na poddaszu". Niemniej jednak warto przeczytać, wyjątkowy dar pisania miała Virginia

Bardzo wciągnęły mnie losy bohaterów, tak bardzo, że nawet nie zauważyłam, kiedy skończyłam. Do tej pory nie za bardzo wiedziała, czy chce sięgnąć po powieści tej pisarki, ponieważ opinie czytelników są różne, od tych wychwalających wszystko w powieściach i tych krytykujących absolutnie wszystko. Ja lubię i już, nabrałam ochoty na kolejne powieści pisarki, nie tylko kontynuacje tego cyklu, ale także na inne :)

Całkiem dobra, nawet wciąga,

Całkiem dobra, nawet wciąga,

Na półkach: , , , , , , ,

Która z babć jest gorsza? Babcia Cathy z Kwiatów na poddaszu czy babcia głównej bohaterki. Owe wymienione starsze panie są do siebie uderzająco podobne i widać, że wyszły z pod pióra pani Andrews. Końcówka zachęca do sprawdzenia dalszych losów Dawn. Jak ktoś lubi klimaty pani Virginii to na pewno będzie zachwycony.

świetna, wciągajaca książka!

świetna, wciągajaca książka!

Uwielbiam książki tej autorki, znowu mnie nie zawiodła. Książkę czyta się bardzo szybko, wciąga niesamowicie.

Szybko się czyta i nie jest wymagająca, ale jakie naiwne są niektóre sytuacje to już historia!

• Virginia C. Andrews
  • Virginia Cleo Andrews
  • 2002

Dodaj cytat z książki W rękach losu