Zanim mnie pokochasz

Prószyński i S-ka
2013-01-21
2013-01-21
Robert Kędzierski

bardzo mi się podobała, o miłości która nie zdarza się w tych czasach, bo czy istnieją aż tak oddani sobie ludzie? Innym może się wydawać przesłodzona miłością, ale to pasuje tym bohaterom. A motyw przenoszenia w czasie fajnie wpleciony w powieść.

ksiazka nie bylaby najgorsza gdyby mozna ja zamknac w 200 stronach. Strasznie dluga, duzo powtarzanych kwesti -,,jestes piekna i kocham cie na wiecznosc''. Ile mozna czytac jaka to glowna bohaterka jest piekna, a on jeszcze przystojniejszy = super bogaty ?! musialam omijac wiele stron, zeby dokonczyc :) do tej pory nie moge rozgrysc tego jak udalo mu sie zbudowac super firme i zostac milonerem w naszych czasach plus opanowac wszystkie nowosci techniczne. czyzby byl lepszy od Einsteina?! serio, 200 stron i moja ocena bylaby duzo wyzsza.,

Doszłam do strony 159... Kiedy bohaterka po raz kolejny "złapała swojego BlueBerry" odpuściłam. Skusił mnie rok 1916 i miłość. No ale nie da się. No nieeee....

Historia ciekawa, inna niż standardowe książki, które można spotkać na półkach. Zupełnie nie tego się po niej spodziewałam, ale mimo wszystko wciągnęłam się w tę historię. Julian jest ideałem, który nie istnieje, bo i bliskie mu ideały dawno temu przestały istnieć. Najbardziej w książce urzekło mnie przedstawienie jak bardzo dalekie są od siebie ideały ludzi XX i XXI wieku. Kiedy czytałam rozdział osadzony w Amiens, a następnie trafiałam na Wall Street od razu widziałam tę uderzającą różnicę w sposobie mówienia i myślenia. Nie ma co ukrywać. Staliśmy się wulgarni, coś takiego jak honor nie istnieje, a zostanie obdarowanym jest niezręczne, bo przecież nie ma nic za darmo, a poza tym umiem o siebie zadbać.

Na początku historia mnie zaciekawiła, chociaż diabelnie wkurzały przeskoki w czasie. Potem to już zaczęło przypominać typowe romansidło - piękna i seksowna bohaterka ratowana przez przystojnego, jeszcze bardziej seksownego i bogatego amanta. Próba wplecenia w to wszystko wojny miała pewnie na celu podnieść nieco rangę czytadła, ale dla osoby w minimalnym stopniu zaznajomionym z realiami tamtych czasów ten zabieg jest żałosny i odbierający powagę tego piekła, przez które przeszli ci ludzie.

Ciekawa powieść bardzo o miłości - zdecydowana większość treści to dialogi między Kate i Julianem. Oprócz tego sporo się dzieje, czytałam z prawdziwą przyjemnością.

Zupełnie coś nowego.Książka Beatriz Williams opowiadającej o miłości ponad czasem

Kate jest współczesną dziewczyną.Ma ciekawą pracę,mimo,że nie jest doceniana.Pewnego dnia pojawia się miliarder Julian Laurence szef świetnie prosperującej firmy.Od pierwszego dnia między nimi iskrzy.Jej szef chce wykorzystać to zauroczenie i posyła ją do niego z jakimiś papierkami.Po spędzeniu miłego czasu razem on zrywa kontakty na parę miesięcy.Jednak kiedy Kate jest w niebezpieczeństwie on tam jest.I tak to się zaczyna.Oboje się w sobie zakochują spędzają każdą wolną chwilę razem.Julian ukrywa pewien sekret mianowicie jest z przeszłości.Jakimś cudem pojawił się tu gdy miał umrzeć.

W tym samym czasie w 1916r we Francji kapitan Julian Ashword poznaje Kate.Amerykankę z przeszłości,która przybyła by go ocalić.Bo wie co się stanie w przyszłości i chce zrobić wszystko aby temu zapobiec.

Czy jej się to uda?Jakie będą konsekwencje jej decyzji.
Książka bardzo mi się podobała.Połączenie wydarzeń teraźniejszości i przeszłości w jednej historii.Pokazuje ona siłę miłości,że może ona trwać nie ważne w jakim stuleciu.

Nie skończyłam tej książki ... Dlaczego? Sama nie wiem.. być może brak nastroju. Polecam ją jednak, bo jest dobra i wiem że do niej powrócę ;)

Nie miałam pojęcia, czego się spodziewać, kiedy zaczęłam czytać tą książkę. Ale pokonałam pierwsze strony i opowieść zaczęła coraz bardziej mnie wciągać, chciałam wiedzieć wciąż więcej i więcej. Książka opowiada o podróży w czasie i fantastycznej ponadczasowej miłości, łączy romans i historię. W Nowym Jorku w roku 2007 żyje, Kate Wilson młoda, ambitna analityczka z Wall Street. Poświęca się karierze, jest na wskroś nowoczesna i odważna, nauczona polegać na logice i cynizmie.
W Amiens, Francja, w 1916 żyje kapitan Julian Ashford, brytyjski oficer w okopach frontu zachodniego, wzorcowy człowiek swojej epoki: ozdobny i romantyczny, poeta o nienagannych manierach.
Historia miłosna Kate Wilson i Juliana Laurence jest opowiedziana w dwóch wątkach. Autorka płynnie lawiruje pomiędzy latami 2007 w USA i 1916 we Francji. W pierwszym Kate poznaje Juliana Laurence legendarnego brytyjskiego miliardera, prezesa jednego z największych na świecie funduszy hedgingowych i odkrywane tajemnice, jak i dlaczego kapitan Julian Ashford obecnie mieszka w dzisiejszym świecie.
Drugi wątek ma miejsce we Francji w 1916 roku, w czasie I wojny światowej, gdzie znalazła się Kate podróżując w czasie, aby ostrzec Juliana o jego rychłej śmierci w walce.
W pierwszej połowie książki nasuwa więcej pytań niż odpowiedzi. Ale w drugiej połowie wszystko zaczęło się wyjaśniać i wreszcie mogłam zrozumieć ich troszkę pogmatwaną historię. Podróż w czasie była ciekawa, choć miała słabe wytłumaczenie. Spodobała mi się jednak historia miłości, która sprawia, że ktoś chce podróżować prawie 100 lat wstecz w czasie, bez wahania i bez myślenia o sobie, wyłącznie po to, aby spróbować uratować życie ukochanej osobie…

Będąc w księgarni zamierzałem kupić coś o "miłości"mając dość mordów i gwałtów.
Mój wybór padł na książkę Beatriz Williams Zanim Mnie Pokochasz.
Gruba licząca 707 stron powieść,łącząca w sobie cechy romansu i powieści.
Czy wydanie 42 złoty się opłacało ? Powiem,tak w pewnym sensie tak.
Fabuła jest nawet ciekawa.Akcja toczy się w 1916 roku w Amiens we Francji.
Trwa pierwsza wojna światowa,angielski żołnierz o imieniu Julian poznaję amerykankę Kate.Dziewczyna ostrzega go przed niebezpieczeństwem.
Ale mamy też czasy współczesne,Nowy Jork rok 2007.
Wall Street,tu pracuje Kate.Ostra, przebojowa i pewna siebie analityczka giełdowa.
Pewnego dnia na jej drodze staje Julian,zamożny anglik.
Tyle z fabuły.
Mimo,ze to książka głównie o miłości,to jest dobrze napisana i nie zaszkodzi przeczytać.

Będąc w księgarni zamierzałem kupić coś o "miłości"mając dość mordów i gwałtów.
Mój wybór padł na książkę Beatriz Williams Zanim Mnie Pokochasz.
Gruba licząca 707 stron powieść,łącząca w sobie cechy romansu i powieści.
Czy wydanie 42 złoty się opłacało ? Powiem,tak w pewnym sensie tak.
Fabuła jest nawet ciekawa.Akcja toczy się w 1916 roku w Amiens we Francji.
Trwa pierwsza...

• Powieść
  • 52 książki (2014)
  • Romans

Dodaj cytat z książki Zanim mnie pokochasz