W blasku tęczy

Tłumaczenie: Marcin Stopa
Cykl: Rodzina Hudsonów (tom 4)
Wydawnictwo: Libros
The End of the Rainbow
villemo47

Summer, ukochana córka Rain, całe życie spędziła w rodzinnej posiadłości w Wirginii. Podobnie jak wszystkie dziewczyny w jej wieku, marzy o miłości i spotkaniu bratniej duszy. Jednak straszna tragedia zmusi Summer, by odkryła własne tajemnice.

źródło opisu: Libros 2002

źródło okładki: Libros 2002

Książka ta jest ostatnią, czwartą częścią cyklu "Rodzina Hudson". Główną bohaterką tutaj jest już nie Rain, ale jej dorastająca córka, Summer (jest to często stosowany zabieg w prozie V.C.Andrews, gdzie narratorem ostatniej części cyklu jest córka, a bywa, że inny członek rodziny). Summer jest niewinną dziewczyną, wrażliwą, taką trochę "chowaną pod kloszem". Niestety nie przekonała mnie narracja w jej wydaniu- nawet najlepiej "ułożona" dziewczyna w wieku lat szesnastu stosuje inne okreslenia i wypowiada się inaczej, niż narratorka książki. I choć podobny zabieg zastosowała V.C.Andrews w "W krainie marzeń", gdzie narratorką jest jeszcze młodsza nastolatka, tam aż tak to nie razi. Zastanawiałam się nad różnicą- inne czasy akcji obu powieści, czy może chodzi tutaj o wiek Autorki, bardziej zaawansowany przy pisaniu "W blasku tęczy"- wiadomo, że starszej osobie ciężko jest wczuć się w rozumowanie nastolatki. Być może wiele osób zdziwi, że tak się uczepiłam tej narracji, ale...

virgo123 | 2016-06-29
Na półkach: Ebooki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Więcej tu było pozytywnych rozdziałów, ale oczywiście tych okropnych nie mogło zabraknąć. Najgorzej czytało mi się końcówkę, bo tam było najbardziej wstrząsająco. Na szczęście skończyło się wszystko dobrze, no i tą częścią zakończyłam całą serię ;)

Darsky | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Książka "W blasku tęczy" zamyka cykl o Rain - pięknej Mulatce, która w swoim życiu miała więcej rozczarowań i smutków niż włosów na głowie. Po trzech tomach przedstawionych z jej perspektywy przychodzi czas na ostatni - z perspektywy jej córki Summer. I tu krzywię brwi w rozczarowaniu.
Virginia Cleo Andrews przyzwyczaiła mnie, jako czytelnika do bardzo szablonowego kształtu swoich serii:
oto w czterech zwykle tomach opowiada historię niewinnej, pięknej dziewczyny o dobrym sercu, która wychowuje się wśród ludzi, których ma za rodzinę. Tymczasem jako nastolatka odkrywa, że przez całe życie była oszukiwana - osoby, które uważała za rodzinę są obcymi ludźmi, którzy jedynie zajmowali się jej wychowaniem, natomiast w rzeczywistości jest dziedziczką fortuny! Perspektywa zamiany nędznego mieszkania na willę o dziwo nie spotyka się z zachwytem. Na każdym kroku książka uczy nas, że pieniądze to nie wszytko. Tymczasem bez żadnego zaskoczenia, wątek powieści wyprowadza nas dalej - następuje...

Agnieszka | 2015-06-16

Ostatnia już część,ale bardzo fajna.Summer szesnaste urodziny.Tak samo waleczna jak jej mama,Rain.Summer zakochana w Harleyu z którym wyjechała odkryć niektóre tajemnice przeszłości.

Gola | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016