Księżyc w nowiu. Ilustrowany przewodnik po filmie

Tłumaczenie: Joanna Urban
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
New moon: The official illustrated Movie Companion
978-83-245-8896-1
zmierzch, księżyc, nowiu, przewodnik, film
albumy
DafNe

Opowieść o powstawaniu ekranizacji drugiej części bestsellerowej sagi autorstwa Stephenie Meyer. Po światowym sukcesie filmu Zmierzch reżyserię jego kontynuacji powierzono Chrisowi Weitzowi (znanemu m.in. z filmów Był sobie chłopiec i Złoty kompas). Zanim Księżyc w nowiu trafi do kin, fani cyklu będą mieli okazję poznać kulisy pracy nowego reżysera, przeczytać wywiady z młodymi aktorami i członkami ekipy, a przede wszystkim podziwiać niepublikowane wcześniej zdjęcia z filmu. W tym luksusowym albumie nie zabraknie też rozmaitych ciekawostek i rewelacji z planu filmowego, będzie można się np. dowiedzieć, jak człowiek zmienia się w… wilkołaka.

Jest to jedyna oficjalna, zaakceptowana przez Stephenie Meyer książka o filmie Księżyc w nowiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

Ewa | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Świetna książka! Sporo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Dużo wywiadów z ekipą pracującą nad filmem. Choć, jak dla mnie, mogło być trochę więcej wywiadów z aktorami.
Dla fana sagi Zmierzch jak najbardziej. Na pewno się nie zawiedziecie!

Dominika | 2014-02-27

W przewodniku znajdują się piękne zdjęcia z planu, dużo ciekawostek, dla fanów filmu pozycja obowiązkowa :)

Aiwlys | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 2009 rok

Szczerze polecam przewodniki autorstwa Marka Cotta Vaza. Są niesamowicie przejrzyste i napisane bardzo przystępnym językiem. Wszelkie materiały zgromadzone w tym albumie zaskakują i wywołują uśmiech na twarzy.

Katarzyna Domańska | 2015-02-24
Przeczytana: 2012 rok

Kolejna część przewodnika dla fanów książki jak i filmu. Piękne zdjęcia z planu, wywiady, informacje zza kulis itp. Nie zawiedziesz się, jeśli spodobała ci się pierwsza część

Julia Stefaniuk | 2011-02-02
Przeczytana: czerwiec 2010

W tej książce można zobaczyć jak powstawał film. Coś dla miłośników Zmierzchu.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Ilustrowany przewodnik po filmie to był strzał w dziesiątkę! Ilustracje zachwycają, a treść wywołuje zdziwienie. Jak dla mnie świetne! :)

ignorance | 2011-09-26
Przeczytana: 08 kwietnia 2010

Fajny dodatek do filmu. Plusem są na pewno liczne zdjęcia i ciekawostki zplanu

Anna | 2010-12-25
Przeczytana: 2009 rok

piękne zdjęcia , interesujące opisy i zaskakujące komentarze z planu:)

nati | 2012-02-06

oglądałam film jest ekstra mam nadzieje że ta książka też taka będzie

julka2401 | 2013-01-12
Przeczytana: 02 lipca 2011

Przeczytałam Księżyc w nowiu, ale był tylko przewodnik po filmie.