Poszło w diabły

Wydawnictwo: MG
978-83-61297-02-4
kobiety, historia, Scarlett
Raincloud

To książka dla kobiet, które kochają "Przeminęło z wiatrem". A ponieważ tę słynną powieść wydano w ciągu kilkudziesięciu lat w 30 milionach egzemplarzy w 30 językach mamy spore szanse na pobicie rekordu Harry'ego Pottera. Ale jest to również powieść dla tych kobiet, które o "Przeminęło z wiatrem" nigdy nie słyszały... Bo to historia dla kobiet, o kobietach, napisana przez kobietę. To powieść...

Bo to historia dla kobiet, o kobietach, napisana przez kobietę. To powieść na wskroś współczesna, która pokazuje jak niewiele się zmieniamy, choć mijają wieki. Bo niezależnie od czasów i panujących obyczajów zawsze bywały kobiety silne, choć często różniły się, tak jak Melania różniła się od Scarlett.

LadyBoleyn | 2011-10-01
Przeczytana: 13 września 2011

Każda książka posiada przesłanie. Autorzy w powieściach starają się ukazać własne myśli i poglądy, dzieląc się nimi z czytelnikami, którzy mogą zgodzić się z wyznawanymi przez nich racjami bądź też całkowicie je odrzucić. Bohaterowie często posiadają cechy podobne do naszych przyjaciół czy też znajomych, dzięki czemu możemy śmiało ocenić ich postawę lub wyrobić sobie inne zdanie na wybrany temat. Niekiedy ciężko dostrzec, co pisarz chciał nam przekazać, pisząc o wariackim życiu wykreowanych przez siebie postaci. Gdybym miała odpowiedzieć, co pragnęła przekazać Anna Mazurkiewicz pisząc „Poszło w diabły”, odpowiedziałabym, że ciężko to określić, bowiem autorka nie skupia się na jednej rzeczy, zahaczając o wiele spraw z naszej codzienności, która również dotyka bohaterów jej utworu.

Za główną bohaterkę „Poszło w diabły” można byłoby uznać Melanię – czterdziestoletnią bezdzietną mężatkę, która zawsze może liczyć na wsparcie swojej przyjaciółki Duśki i jej córki Jagody. Małżeństwo...

variusana | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Moim zdaniem lektura jest interesująca. Zawiera wiele przemyśleń, porusza mnogość problemów. Melania waha się między uczuciem przyzwyczajenia do męża a przyjaźnią z Rafałem, za którym tęskni. W najlepszym związku jest z przyjaciółką Duśką i jej córką Jagodą. Melania chciała być jak Scarlett, jednak jest taka jak Melania :) Polecam jako raczej lekką lekturę, nie tylko dla miłośników Przeminęło z Wiatrem.

Ania Materzynska | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Skusił mnie, nie powiem, opis na okładce oraz porównanie do Przeminęło z wiatrem, ale już po kilku stronach okazało się, że ta książka to kompletna strata czasu. Nie polecam.

diunam | 2012-02-11
Na półkach: Przeczytane, Wywędrowały
Przeczytana: 11 lutego 2012

Trudno mi się jednoznacznie odnieść do książki Anny Mazurkiewicz „Poszło w diabły”. Żeby być sprawiedliwą musiałabym napisać, że miejscami mi się podobała, a miejscami nie. Przyznam, że kiedy na początku autorka skakała z tematu na temat próbując nas zapoznać z postaciami, nie mogłam się skupić i moje myśli gdzieś odpływały. Jednak kiedy pisarka troszkę więcej czasu poświęcała jednemu wątkowi, lektura okazywała się nawet wciągająca.
Główną bohaterką i zarazem narratorką jest Melania. Swoje imię odziedziczyła po jednej z postaci „Przeminęło z wiatrem” i to właśnie ta książka i film są dla niej podstawowym punktem odniesienia i ważne momenty w swoim życiu porównuje do wydarzeń z ulubionej powieści. Mężem Melanii jest Andrzej – biolog, którego całym światem są … dynie i żywność modyfikowana genetycznie. Małżeństwo Melanii i Andrzeja troszkę się „rozjeżdża”. Coraz mniej mają sobie do powiedzenia, coraz mniej się rozumieją, coraz mniej czasu spędzają razem. Okazuje się...

Weronika | 2011-07-28
Przeczytana: 25 lutego 2010

Moja recenzja:

Alfa | 2012-03-11
Przeczytana: 14 lutego 2012

„Poszło w diabły” to książka dla kobiet, które kochają „Przeminęło z wiatrem”. A ponieważ tę słynną powieść wydano w ciągu kilkudziesięciu lat w 30 milionach egzemplarzy w 30 językach mamy spore szanse na pobicie rekordu Harry’ego Pottera. Ale „Poszło w diabły” jest również powieścią dla tych kobiet, które o „Przeminęło z wiatrem” nigdy nie słyszały… Bo to historia dla kobiet, o kobietach, napisana przez kobietę.

Powieść jak widać dla każdego - mnie zachęciło to, że jest tutaj wzmianka o mojej z jednej ulubionych książek. I można zauważyć po jej przeczytaniu, że wzorce osobowe nigdy się nie zmieniają - bez względu na to ile minie lat. Ludzie są zawsze tacy sami.
Lekko się czyta, jest intrygująca i wiele wnosi do życia. Na minus to, że ma zaledwie 150 stron.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Spodziewałam się czegoś bardziej porywającego, niestety.

czarnasabka | 2011-09-13
Przeczytana: 2011 rok