Miłość z bazylią w tle

Wydawnictwo: Lucky
historyczna

-Czy mogę prosić pana młodegoa stanęła przed nim w powabnej, morelowej sukience. zeczęli tańczyć. Włożyła w to tango całą duszę. Pragnęła, żeby zapamiętał ten moment na zawsze. Lekcje z Giovannim

Edyta | 2016-07-22
Przeczytana: lipiec 2016

Fajna książka, choć nie powiem, że chciałabym przeczytać ją drugi raz. Powiem, że być może przeczytałabym drugą cześć gdyby taka powstała. Ciekawa jestem dalszych losów Lili.

Karolina | 2010-01-19

Sympatyczna książka, którą czyta się przyjemnie. Kilka razy zaskakuje.

Lucyjuicy | 2011-03-20
Przeczytana: marzec 2011

Historia ciekawie napisana, choć książka momentami nierówna. Ostrzeżenie: NIE CZYTAĆ na diecie lub na głodzie. Opisy tak smakowite, że aż ślinka leci. Minus: brak wszystkich przepisów potraw, które pojawiają się w książce.Duży plus: kilka przepisów na końcu książki. :D

Agatia | 2012-01-07

Cudownie lekka forma. Nie jest przewidywalna, choć przypomina klasyczne romansidło. Nie przesłodzona, i co najważniejsze - nie jest nudna

tuniowa | 2014-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Są takie książki, których tytuł wprawia w zażenowanie i chce się je schować gdzieś głęboko, albo po prostu nie wychodzić z nimi z domu. Z takimi książkami można utożsamić zasadę 50/50 - albo książka okaże się kompletną klapą, albo ciekawą lekturą. Z "Miłością z bazylią w tle" na szczęście trafiłam na tę lepszą 50tkę, a dzięki temu, spędziłam miłe chwile podczas czytania.

Sama fabuła wydaje się klasyczna dla tego typu książek. Porzucona kobieta szukająca nowej tożsamości trafia do Włoch (kojarzy się z "Jedz, módl się, kochaj"), gdzie oczywiście odnajduje nową miłość. Wszystko wydawałoby się przewidywalne i może niegodne przeczytania, jednak po pierwszym spotkaniu z główną bohaterką, aż chłonie się strony żeby dowiedzieć się, co się dalej stanie.

Książka ma miłą fabułę, luźny język, a także dużo opisów jedzenia (może zburczeć w brzuchu!). Trzeba uważać na nieopisaną chęć przeniesienia się w te ciasne, włoskie uliczki. Wątki stale się rozwijają, przez co akcja jest żywa. Co prawda,...

Kachusek | 2015-05-14
Przeczytana: 13 maja 2015

Zaczęło się dość ciekawie, na dokładkę włoski klimat przyciągał do tej książki.. Niestety dalej było już słabo.. o prozie życia w restauracji, próbach gotowania i z przewidywalnymi wątkami miłosnymi. Końcówka natomiast rozczarowała mnie całkowicie..

Marta | 2011-05-05
Przeczytana: 05 maja 2011

recenzja w formie listu

Droga Leno!

Powiedz mi jak to jest u Ciebie z gotowaniem oraz z książkami które o tym gotowaniu mówią? Gotujesz coś czasem czy bardziej wolisz jak gotuje ktoś? Ja przyznaję się bez bicia, że od czasu do czasu coś dobrego przyrządzę. Jeśli zaś chodzi o książki w których mowa jest o gotowaniu to uwielbiam, gdyż wiem, że zawsze znajdzie się tam jakieś danie które przyrządzę. Niestety takie książki mają jeden mankament: podczas czytania zawsze robię się głodna i najchętniej wymiotłabym całą lodówkę. Dlatego takie książki staram się czytać rzadko by nie przytyć. Opowiem Ci o książce która jest o gotowaniu, o miłości, o wyborach oraz o wielkiej przyjaźni.

"Miłość z bazylią w tle" Niki Jabłonowskiej trafiła do mnie od Espi. Ona sama ją przeczytała dawno temu i podrzuciła mi ją do przeczytania. To chyba pierwsza książka którą ja mam od niej a nie na odwrót. Główną bohaterką jest Lilianna, która po rozstaniu z facetem postanawia zmienić swoje życie. Zwalnia się z...

mephalisko | 2012-09-10
Na półkach: Przeczytane, Sympatyczne

Włochy i jedzenie - to wystarczy aby przekonać mnie do książki. Do tego romantyczna miłość i zakończenie z którym długo nie mogłam się uporać.

Kama | 2011-09-18
Przeczytana: 03 listopada 2011

Właśnie zakończyłam czytać tę książkę i nie mogę się opanować. Ręce mi się trzęsą, łzy napływają do oczu a myśli krążą gdzieś daleko. Niebywałe, ile emocji książka może wydobyć z człowieka w przeciągu sekundy.

'' Miłość z bazylią w tle" to powieść wyjątkowa. Liliana - kobieta przed trzydziestką, brutalnie porzucona przez partnera, niespełniająca się w pracy, nie mająca wsparcia wśród najbliższych postanawia zmienić swoje życie i zapisuje się na kurs gotowania. We Włoszech. Wyjeżdża nie mając nic do stracenia. Jak się potem okazuje, dzięki swojej odwadze, nietuzinkowemu myśleniu zmienia swoje życie o 180 stopnie, oczywiście na lepsze. Poznaje czym jest prawdziwa, namiętna, tkliwa miłość, odkrywa w sobie atrakcyjną, mądrą kobietę. Ba ! Mało tego, okazuje się, że jest znakomitą kucharką. Potrawy kuchni włoskiej wzbogacają powieść, a przepis na pesto jest znakomity. Wypróbowałam i jestem zachwycona. Polka zamieszkuje małe miasteczko nieopodal Wenecji, poznaje urok miasta,...

Agnieszka | 2011-12-05
Na półkach: Z 2001-2011, Proza, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

"Czasem jedno zdanie usłyszane we właściwym momencie
może zmienić życie"

Książka z zaskakującym zaskoczeniem, co według mnie czyni ją niebanalną.