Po drugiej stronie gwiazd

Far Side of the Stars
978-83-7418-178-5
Po, drugiej, stronie, gwiazd
dona

Republika Cinnabaru zawarła pokój z Sojuszem i wojownicy tej miary, co porucznik Daniel Leary i oficer łączności Adele Mundy, muszą poszukać sobie innego zajęcia ? na przykład jako eskorta pary bogatych arystokratów podczas ekspedycji na koniec wszechświata! Księżniczka Cecile, korweta, na pokładzie której wypalili swoją reputację ogniem dział, została sprzedana jako prywatny jacht, lecz nadal ma artylerię, pociski i złożoną z weteranów załogę. Daniel i Adele będą ich potrzebować, stając oko w oko ze skrzydlatym smokiem, pomocniczym krążownikiem Sojuszu, zazdrosnymi kochankami i tajemniczą wyrocznią, która naprawdę przepowiada przyszłość. Lecz i to nie wystarczy, gdy przenikną do tajnej bazy Sojuszu i odkryją wrogą flotę, gotową do wojny, która wymiecie Cinnabar ze strategicznie ważnego ramienia galaktyki. Zapobieżenie temu wymagać będzie umiejętności, odwagi i szczęścia większego, niźli zdrowy na umyśle człowiek mógłby sobie życzyć. Jak również kosmicznej bitwy na taką skalę, że maleńka korweta pokroju Księżniczki Cecile nie powinna się w nią mieszać. Ale i tak weźmie w niej udział, gdyż Daniel, Adele i ich cinnabarska załoga nigdy nie uciekną przed walką!

michael199310 | 2015-01-13

Dawno się tak nie wynudziłem...

Tomasz | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier