Twórcy

Creators
978-83-247-0716-4
literatura faktu
Snoopy

Autor głośnych "Intelektualistów" tym razem wziął "pod lupę" słynnych twórców. W tomie esejów przygląda się pisarzom, od Chaucera i Szekspira po Marka Twaina i T.S. Eliota, malarzom (Durer, Turner, Picasso) architektom, a nawet projektantom mody, zestawiając Diora z Balenciagą. Nie sposób zdefiniować genialności, można to jednak pokazać na przykładach - pisze. I pokazuje, przywołując niezliczone anegdoty, łączone błyskotliwymi refleksjami o naturze twórców, często ludzi dziwnych i trudnych, i mechanizmach twórczości. Kopalnia informacji, lekki i dowcipny styl. Wciągające od pierwszej strony!

oljul | 2016-08-03
Kynofeth | 2016-07-10