Ja chcę miłości

Wydawnictwo: Da Capo
Ich brauche Liebe
mellania

Allie | 2013-05-07

Megalomańska, hagiograficzna, egzaltowana i kabotyńska autobiografia świetnego aktora. Nadekspresyjna jak on sam, literacko i warsztatowo plasująca się na poziomie pamiętnika nastoletniego wyznawcy Bukowskiego (z całym szacunkiem do tego ostatniego). Uchylająca rąbka tajemnicy, ale to jednak wciąż raczej ciekawostka kreśląca portret bardzo grubą kreską, niż studium postaci.

Joana | 2015-05-26
Przeczytana: 15 maja 2015

Przyznaję, że ostatnimi czasy rzadko sięgam po biografie - bez szczególnego powodu. Tak książka leży u mnie już tak długo, że nawet nie pamiętam jak długo i tylko dedykacja z przodu uspakaja mnie, że na pewno jest moja a nie pożyczona.

„Ja chcę miłości” Klasa Kinskiego to głównie autobiograficzna opowieść o jego bardzo bogatym życiu erotycznym. Autor na każdym kroku stara się udowodnić, że wszystkie napotkane kobiety na swojej drodze życia, potrafi zaciągnąć do łóżka. Wygląd, wiek czy stopień pokrewieństwa nie ma tu najmniejszego znaczenia. Ponad to bezkompromisowe, bardzo obrazowe i odziaływujące na wyobraźnie, wszystkie akty erotyczne opisane przez autora z pewnością przyczyniły się do tego, że książka ta zasłużyła sobie na miano skandalizującej. Jeśli nawet bywa, że Kinski porusza inny temat niż seks to ginie on w natłoku jego może nawet trochę przerysowanych przeżyć łóżkowych. Jak w przypadku długości złowionej ryby przez mężczyznę – w miarę opowieści długoś ryby rośnie, tak i...

Michał_Kuźniar | 2013-12-11
Przeczytana: 2008 rok

"Największy Jebaka Nowożytnej Europy Powraca"

Mitoman, egoista, erotoman tuż przed jakże pasującą do niego, tragiczną śmiercią z powodu zawału serca postanawia raz jeszcze podbudować swój nadkruszony pomnik. Uber-aktor, niemiecki Pacino powraca siejąc zamęt niczym za najlepszych lat swojej długiej i owocnej kariery.

Tym, którzy wątpili w jego nieprzeciętne dokonania seksualne udowadnia, że są niczym niewierni Tomasze z Ewangelii. Niestraszne mu zawody z Marlonem Brando czy dwumetrowe kurtyzany z Pakistanu. Dla potrzeb chwili ugryzie krowę w wymiona, zmiażdży Herzoga za poświęcenie życia kozy dla dobra kinematografii a nawet najmie się do japońskiego porno. W tym wszystkim jednak nigdy nie zapomni o swych dzieciach, dla których będzie pozował na kochającego ojca...

Tylko ile z tego jest prawdą? Tego nie wiedział pewnie sam Kinski.

Autobiografia skrajnie przerysowana, momentami potwornie nudna z powodu skupienia na kolejnych stosunkach z kolejnymi dziwkami w kolejnych burdelach...

monika | 2015-06-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Po przeczytaniu tej książki nasuwa się tylko jeden wniosek-świr.Erotoman który nie przepuści żadnej okazji żeby zaciągnąć kobietę do łóżka.A przy tym cham i egoista.Traktuje kobiety przedmiotowo.Nie wiem jakim był aktorem gdyż nie widziałam żadnego jego filmu ale wzbudził we mnie antypatię.

gabryssia | 2015-06-09

Sama książka przeciętna, chociaż biografia niezwykła. Kinski kreuje się na jakąś legendarną postać wręcz o boskich przymiotach. Ciężko jest przez to wszystko przebrnąć. Wolałabym przeczytać chociaż trochę więcej o jego karierze niż podbojach miłosnych. Na szczęście koniec przynosi pewną nadzieję ,trochę zrozumienia i sympatii dla Kinskiego. (i jeżeli był to efekt zamierzony, to znaczyłoby ,że Kinski nie tylko wielkim aktorem ,ale i wielkim poetą był )

Jacek | 2013-01-04

Wyciosany przez niego samego pomnik mega mitomana, hiper egoisty, szalonego artysty (którego jedynego autorskiego filmu, Paganini, nie da się oglądać), uber kobieciarza, ponadczasowego aktora, nieprzeciętnego chama i genialnie romantycznego romantyka. Kiedy miałem piętnaście lat, pochłonąłem tę autobiografię ze cztery razy. Dziś, dwadzieścia lat później, czytam ją momentami ze zgrzytaniem zębów na styl i tłumaczenie, ale to nadal niezwykła i przejmująca opowieść, co z tego, że zdaniem Wernera Herzoga totalnie przerysowana.

maja7 | 2013-10-27
Przeczytana: 05 marca 2000

Świetne studium psychologiczne czlowieka, ktoremu slawa nie przyniosla szczęścia i spelnienia. Niezwykle realistyczna ukazuje aktora jako osobę niezwykle wrazliwą, nadpobudliwa seksualnie. Za główną misję swojego zycia uważa kochać się z kazda napotkana kobietą. Jest czlowiekiem rozdartym wewnetrznie i jak mi się wydaje z autobiografii głęboko nieszczęśliwym. Polecam.

Kasik | 2010-09-01

Polecam wszystkim ,którzy nie czytali ..książka odważna erotycznie i trochę przesadzona przez Kinskiego, przez co określana jako skandalizująca, ale przy tym niezwykle dojrzała i wyjątkowa. Czyta się ją bardzo dobrze i na pewno nie zostaje obojętna dla czytelnika. Moim zdaniem warto!

Organoleptyczna | 2016-10-03
Przeczytana: 2006 rok

O takich książkach się nie zapomina! Pozycja, nie dla grzecznych dziewczynek;)

agni | 2012-11-20
Przeczytana: 31 grudnia 2007

Ta książka to publiczne obnażenie się autora z najintymniejszych wspomnień. Co prawda jest przesiąknięta erotyzmem i seksem, ale nie jest ordynarna czy prostacka. Dobrze się ją czyta i jest godna polecenia. Czytałam ją gdy byłam w liceum i pamiętam, że mama znalazła ją w moim pokoju i sama zaczęła czytać. Początkowo była trochę oburzona, ale skończyło się na tym, że polecała ją znajomym.