Upiorna opowieść

8371200056
upiorna, opowieść, horror
horror
joan_stark

Autor, obok Stephena Kinga, jest najpopularniejszym amerykańskim pisarzem grozy. Ta powieść została nagrodzona w 1981 roku nagrodą World Fantasy, posłużyła za scenariusz do głośnego filmu pod tym samym tytułem. Podstarzali jegomoście spotykają się regularnie, po to, by... opowiadać sobie nawzajem straszne historie. Co jednak stanie się, gdy w ich gronie nagle pojawi się kobieta? Mówi się...

Podstarzali jegomoście spotykają się
regularnie, po to, by... opowiadać sobie nawzajem straszne historie. Co jednak stanie się, gdy w ich gronie nagle pojawi się kobieta? Mówi się przeto, że "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle". Czyż nie?
Jeśli dołożyć do tego starannie i pieczołowicie budowany klimat grozy, ledwie uchwytne przeplatanie się jawy ze snem i teraźniejszości z przeszłością oraz wstrząsające zakończenie, można spodziewać się naprawdę godnej uwagi lektury.
Nie jest to pozycja dla czytelników złaknionych zawrotnej akcji i krwawych rzezi. Moim zdaniem jednak, jest świetnym przykładem, że groza może przybrać również twarz spokojniejszą i bardziej wyważoną.

MadameShepard | 2014-02-27

Straub, znany mi z napisania wraz z Kingiem świetnego "Talizmanu" nie zawiódł. Książka jest bardzo dobrze napisana, czyta się dynamicznie. Fabuła zaciekawiająca, a zakończenie efektowne i satysfakcjonujące. Bardzo dobrze nakreślone postacie, łatwo angażujemy się w ich losy. Niektóre watki pozostawione same sobie, ale i tak jest bardzo dobrze.

marindek | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Absolutne "MUST READ" fana grozy! Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z twórczością Petera Strauba i... żałuje, że stało się to tak późno :) Świetna powieść, bardzo dobrze nakreślone postaci, rozbudowane wątki i stopniowo tonowana groza (jeśli ktoś jest fanem krwawych, brutalnych i dynamicznych horrorów może być nieco zawiedziony). W pewnym stopniu przypominało mi to rewelacyjną książkę Stephena Kinga "TO". Tak więc z czystym sumieniem polecam ją każdemu fanowi literackiego horroru (i nie tylko), jako jego wręcz obowiązkowy kanon.

Matylda Saresta | 2015-10-02

No właśnie - obok Kinga - to najlepsza rekomendacja!:-)

OlaG19 | 2015-05-04

Nieźle napisana powieść, bardzo dobrze się czyta.

Katrina | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Horror, 2017