Drapieżne ptaki

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Cykl: Saga rodu Courteneyów (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Birds of Prey
piraci, Saga rodu Courteneyów

Powieść z popularnej sagi rodu Courtney`ów, która obejmuje także powieści Monsun i Błękitny horyzont. Jest rok 1667 - czasy, gdy prawo morskie sankcjonuje piractwo. Trwa wojna między Anglią a Republiką Holandii. Sir Francis Courtney i jego syn Henry na pokładzie wojennej karaweli "Lady Edwina" patrolują rejon Atlantyku w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei. Oczekują na pojawienie się holenderskich galeonów powracających z krajów Orientu i wyładowanych przyprawami, drewnem i złotem. Zwycięska bitwa morska zapoczątkuje serię tragicznych zdarzeń, przysparzając Courtney`om trojga zaprzysięgłych i pozbawionych skrupułów wrogów...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Sallyluu | 2019-09-10
Przeczytana: 10 września 2019

Świetna.

darone | 2019-01-02
Przeczytana: 04 lipca 2013

Wciągająca żeglarska przygoda.

Moje spotkanie uważam za udane z dobrym pisarzem,jest to powieść przygodowa,ze świetną fabułą,budującą napięcie,akcja dynamiczna.
Wciągająca,rewelacyjna książka.

gwiazdka | 2016-09-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 27 września 2016

„Drapieżne ptaki” to znowu jedna z lepszych książek Wilbura Smitha. Początek wydawał się nudnawy, ale kiedy akcja ruszyła to już pełną parą. Książka pełna przygód, napisana z polotem i lekkością, są i owszem, fragmenty nudniejsze, ale jest ich niewiele. Poza tym powieść jest ciekawa i w miarę wiarygodna, oczywiście trzeba się nastawić, że u Smitha ci dobrzy są zawsze piękni i z większości przygód wychodzą zwycięsko. Postaci bohaterów- mężczyzn są przedstawione w sposób realistyczny i wyraźny, jeśli jednak chodzi o kobiety, ich sylwetki są, moim zdaniem bardzo przejaskrawione i w tym dobrym i w tym złym kierunku. Poza tym jednak lektura jest przyjemna, powieść ma wielki rozmach i na pewno spodoba się miłośnikom książek przygodowych. Moim zdaniem ta cześć dorównuje najlepszym tytułom serii.

elwa1 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Kiedyś zastanawiałem się dlaczego Lem będąc już po 60-tce z takim zapałem i przyjemnością czyta książki przygodowe Alfreda Szklarskiego. Teraz rozumiem.

Kid | 2016-06-13

Bardzo dobra książka. Trochę akcja się rozsypuje pod koniec ale czyta się dobrze

Aleksandra | 2016-05-07

Nie dobrnęłam do końca, chociaż pozostało mi do przeczytania zaledwie 20 kartek. Cztery gwiazdki tylko dlatego, że znalazły się w niej naprawdę dobre fragmenty. Niestety ogólne wrażenie słabe: zbyt długo ciągnięta historia, momentami trącająca zbyt oczywistą naiwnością.

Catalina | 2016-03-17
Przeczytana: 2013 rok

Kolejna książka, którą smakuję z rozkoszą.

jovvi | 2015-12-30

Niezwykle barwna historia młodego szlachcica dorastajacego w pirackim świecie. Swiat przedstawiony z perfekcyjną dbałością o szczegóły pełen drastycznych sytuacji. Polecam

Monika | 2015-11-21
Przeczytana: 11 listopada 2015

Długo męczyłam tę książkę. Aż dziwne, bo przecież Wilbur Smith to jeden z moich najukochańszych Autorów. Wciągnęłam się dopiero w połowie, ale wtedy już po same uszy! Pomimo tego nieudanego początku książkę oceniam wysoko jako kolejną świetną powieść przygodową Autora.