Podwójne ryzyko

Cykl: Tweed (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Double Jeopardy
kosmateczka

Agent brytyjskiego wywiadu SIS ginie w tajemniczych okolicznościach na Jeziorze Bodeńskim. Zastępca szefa SIS, Tweed, w celu wyjaśnienia zagadki wysyła do Niemiec Keitha Martela, specjalistę od pracy w terenie. Na jaw wychodzi, że za zabójstwem kryje się neonazistowska organizacja, która ma zamiar przejąć władzę w Bawarii. Sytuacja komplikuje się, gdy do Monachium dojeżdża pociąg z czterema przywódcami świata, którzy mają zamiar spotkać się z sekretarzem Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego...

aleczka | 2015-08-05
Na półkach: Przeczytane, Oddane

Książka z serii "political fiction" ze znanym z innych powieści Forbesa Tweedem. Bardzo dobrze zbudowane napięcie, akcja narasta do ostatnich stron.Polecam:)

Nitager | 2016-06-10

Tutaj Colin Forbes jeszcze się starał. Jedna z nielicznych, przeczytanych przeze mnie powieści o inspektorze Tweedzie, która trochę odstaje od schematu. Nie zdradzę, o jaki schemat chodzi, aby Czytelnikom nie psuć zabawy, ale pewnie i tak się domyślacie.
Plusem jest dobrze zawiązana akcja, rozgrywająca się w malowniczej scenerii, a także są nimi dwaj główni bohaterowie - Tweed i Martel - wyraziście i przekonująco nakreśleni. W dodatku, przez cały czas miałem wrażenie, że Martel to w rzeczywistości późniejszy Marler - mój ulubiony bohater Forbesa. W każdym razie, mają ze sobą tak wiele wspólnego, że chyba można tak przyjąć.
A o co chodzi? Na Jeziorze Bodeńskim (tak, NA jeziorze!) zostaje zamordowany agent SIS. Tweed posyła tam Martela, aby zbadał sprawę. Ten dochodzi do wniosku, że winna jest neonazistowska organizacja Delta.
Dobra powieść sensacyjna, jakkolwiek produkt typowo rozrywkowy, bez żadnej głębszej myśli.

Roman Dłużniewski | 2016-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2016

Dawno kupiona, dawno przeczytana a jednak pamiętam akcję. Widać z tego, że książka niegłupia i warto po nią sięgnąć.

jw23 | 2012-02-24
Przeczytana: kwiecień 2007

Lekko, niekoniecznie łatwo i przyjemnie; polecam.

Bartek | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Dobra, trzymająca w napięciu książka. Uciekający przed neonazistami agent SIS to coś, co bardzo przypadło mi do gustu. Wielka akcja neonazistów jest tylko przykrywką dla tego, co miało naprawdę się wydarzyć w pewnym ekspresie do Wiednia.
Początek nudnawy, mało zachęcający do czytania, jednak pierwsza akcja w hotelu już rozbudziła żądzę poznania historii do końca. Zdecydowanie polecam dotrwać do końca :>

portos | 2016-09-30
Marduk | 2016-04-02