Meksyk przed konkwistą

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historia
Łukasz Kuć

Książka Justyny Olko wprowadza w fascynujący świat kultur przedhiszpańskiego Meksyku. Szczególną uwagę autorka poświęca Indianom Nahua – popularnie zwanym Aztekami – spadkobiercom i współtwórcom zaawansowanej cywilizacji mezoamerykańskiej. W książce znajdziemy omówienie wierzeń religijnych, rytuałów, obyczajowości, roli władcy i kobiet w społecznościach tego regionu, ale także...

W książce znajdziemy omówienie wierzeń religijnych, rytuałów, obyczajowości, roli władcy i kobiet w społecznościach tego regionu, ale także zrytualizowanej gry w piłkę, tradycji pisma i tajników malowanych ksiąg, a nawet diety. Prezentując najważniejsze elementy kultury duchowej i materialnej, autorka zapoznaje czytelnika z aktualnym stanem wiedzy i proponuje własne interpretacje rozmaitych zjawisk i zagadnień związanych z cywilizacją przedhiszpańskiej Mezoameryki.

CamilosSmith | 2016-07-14
Przeczytana: 03 lipca 2016

Bardzo dobra! Polecam zainteresowanym tą tematyką.

MichałKrk | 2012-11-21
Przeczytana: grudzień 2012