978-83-7436-278-8
historia
welesxxi

Kolejna książka w ramach serii „Spotkań dawnych kultur” podejmuje tematykę fałszerstw i falsyfikatów, będących nieodłączną częścią zmagań i dociekań badaczy. Zawarte w tomie teksty traktują o postrzeganiu i użyciu falsyfikatów dawniej i dziś, o kontrowersjach i okolicznościach związanych z konkretnymi wypadkami fałszerstw, a także o samych fałszerzach i ich motywacjach. Podejmują również szerszą problematykę „fałszowania” przekazu w dawnych kulturach, w tym zwłaszcza w dziełach sztuki, a więc różnych form manipulacji i nadużyć, często będących efektem świadomie realizowanych strategii politycznych.

Redakcja: Justyna Olko

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=402&Podstrona=0

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=402&Podstrona=0

komestor | 2015-06-18
agnpat | 2013-04-03