Nie odwracaj twarzy od śmierci

Tłumaczenie: Aleksander Bogdański
Seria: Meridian
Wydawnictwo: Pogranicze
Adam B

Powieść żydowskiego pisarza, urodzonego w Wilnie, aktualnie mieszkającego w Izraelu. Jest kontynuacją rodzinnej sagi z początku wieku, rozgrywającej się w kresowym miasteczku na terenie dzisiejszej Litwy. Ale jak twierdzi sam autor "moje książki o przeszłości nie są o przeszłości! W rzeczywistości mówią o problemach odwiecznych: o wolności, zniewoleniu, o przemocy, samowoli, o losie małego narodu w systemie totalitarnym, o poniewieraniu ludźmi i o prawdziwym przeznaczeniu człowieka. Wszystkie są dzięki temu skierowane do współczesności."

trud | 2017-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2017