Nie odwracaj twarzy od śmierci

Tłumaczenie: Aleksander Bogdański
Wydawnictwo: Pogranicze
83-86872-18-7
Adam B

Powieść żydowskiego pisarza, urodzonego w Wilnie, aktualnie mieszkającego w Izraelu. Jest kontynuacją rodzinnej sagi z początku wieku, rozgrywającej się w kresowym miasteczku na terenie dzisiejszej Litwy. Ale jak twierdzi sam autor "moje książki o przeszłości nie są o przeszłości! W rzeczywistości mówią o problemach odwiecznych: o wolności, zniewoleniu, o przemocy, samowoli, o losie małego narodu w systemie totalitarnym, o poniewieraniu ludźmi i o prawdziwym przeznaczeniu człowieka. Wszystkie są dzięki temu skierowane do współczesności."

Trithemius | 2016-07-27
Przeczytana: 06 stycznia 2010